Ženy jsou od přírody citlivější a vnímavější než muži, ale také náladovější. Nelze jim to mít za zlé. Vydržet časté výkyvy hormonální hladiny, za které může menstruace, těhotenství, šestinedělí a přechod, to dokáží jen ony a tak na nějakou tu „náladu pod psa“ mají právo. Muž to dokáže pochopit jen těžko. Bohužel díky tomu v mnoha vztazích dochází k problémům, neboť empatie je zkrátka bližší ženám. Očekávat od muže v tomto směru pochopení je s trochou nadsázky stejné jako věřit, že tygr dá přednost zelenému pažitu před pořádnou flákotou.

Mnozí muži se ženám vysmívají a tím dosahují efektu píchnutí do vosího hnízda.
„Jsi protivná jak činže,“ řeknou na adresu ženy, aniž by se zamysleli, co toho může být příčinou.
„Ta moje má zase svý dny, je protivná jak činže, tak jsem raději vypad´,“ je reakce některých z nich, kteří namísto pochopení přilili oleje do ohně a pak raději odešli do restauračního zařízení mezi kamarády.

Kdyby tak existoval kouzelný proutek, aby si mohli na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je. Až by se vrátili do svého těla tvrdili by, že ačkoliv mají doma semetriku, zasloužila by si z důvodu že je ženou mít svatozář.Kouzelný proutek však bohužel není. Spoustě mužů tak nedochází, že jsou dny, kdy mlčeti znamená zlato a že jejich rádoby vtipné průpovídky, kterým se však smějí jen oni sami, působí na ženu jako klacek, kterým se šťourá do vosího hnízda. Je to zbytečné a také nebezpečné. Ve většině případů pro kvalitu vztahu, v extrémních případech i pro jejich život. Velký počet vražedkyň v afektu se rekrutuje z řad žen v době těsně před menstruací nebo v přechodu.

Bohužel neexistuje žádný zaručený návod, jak mohou partneři v pohodě strávit vypjatá „hormonální“ období. Aktivně se však na zachování klidu v domácnosti mohou podílet oba. Žena může v tyto dny zapomenout například na diety a rozmazlit se tabulkou čokolády, u muže postačí když si ji nebude dobírat, ale spíš dá najevo alespoň minimální účast. Není přitom třeba nejen velkých slov, ale slov vůbec. Stačí pohled. Však ono bude zase líp.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..