Spring Cherry Blossoms Cherry Tree  - KRiemer / Pixabay

Jak se vyvíjí náš vkus v oblasti venkovního nábytku, mění se i trendy zahradních stolů a židlí. To, co se líbilo našim babičkám, už nemusí být tím, co hledáme my. Při výběru zahradního nábytku je důležité zohlednit styl i funkčnost. Chcete něco, co dobře vypadá, nebo potřebujete něco, co je praktické? Zde je několik věcí, které je třeba mít při nákupu zahradního nábytku na paměti.

Funkčnost a bezpečnost

Funkčnost je důležitá, pokud budete nábytek často používat. Pokud se často venku bavíte, hledejte robustní kousky, které odolají povětrnostním vlivům. Pokud máte malé děti, měli byste mít na mysli především bezpečnost. Vybírejte nábytek s hladkými hranami a vyhněte se ostrým rohům. Ideálním řešením je například kulatý zahradní stůl, anebo měkké zahradní houpačky s polstrováním.

Styl a design

Při výběru zahradního nábytku je důležitý také styl. Chcete něco klasického, nebo něco modernějšího? Při výběru zohledněte celkový styl svého domu a zahrady. Pokud máte moderní dům, možná nebudete chtít příliš tradiční nábytek. Naopak, pokud máte tradičnější domov, možná se budete chtít vyhnout příliš modernímu nábytku.

Materiál zahradního nábytku

Pokud jde o materiál, existuje mnoho možností. Dřevo je oblíbenou volbou pro zahradní nábytek, protože je odolné a vypadá skvěle. Vyžaduje však více údržby než jiné materiály, jako je plast nebo kov. Pokud se rozhodnete pro dřevěný nábytek, nezapomeňte jej pravidelně ošetřovat impregnačním tmelem, aby byl chráněn před povětrnostními vlivy. Plastový a kovový zahradní nábytek je v posledních letech stále oblíbenější. Tyto materiály se snadno udržují a jsou často cenově dostupnější než dřevo. V poslední době se do popředí právem dostává i zahradní nábytek z umělého ratanu, který je pevný a odolný. Vypadá dobře a neuškodí mu ani vystavení dešti. Nábytek z umělého ratanu se dokonce nemusíte obávat nechat venku i přes zimu.

Měřte raději několikrát

Bez ohledu na to, jaký materiál si vyberete, nezapomeňte změřit prostor, kam budete nábytek umisťovat. Nechcete přece, abyste si nakonec pořídili kusy, které jsou pro daný prostor příliš velké nebo příliš malé. A nakonec nezapomeňte při výběru zahradního nábytku zohlednit pohodlí. Koneckonců, chcete si přece užívat čas strávený venku.

Hanging Chair Garden Idyllic  - Alexas_Fotos / Pixabay
Zvolíte zahradní nábytek jako po babičce, nebo raději modernu?
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *