Washing Machine Laundry Tumble Drier  - stevepb / Pixabay

Neustálé rozkládání věšáku nebo sledování předpovědi počasí už začíná být zkrátka a dobře out. Nikdo nechce ztrácet čas něčím tak zbytečným. A není to ani nutné – vždyť dnes existují ti správní domácí pomocníci, kteří se náročného úkolu ujmou za vás. Jak si však vybrat toho správného?

Nejde jen o úsporu místa. Samotné sušičky se od praček se zabudovaným sušením liší v několika důležitých aspektech. A jaké to jsou?

Samostatná sušička potěší kapacitou i možností umístnění kdekoliv v bytě

Potýkáte se často s opravdu velkými „pracími“ výzvami a tak úplně by se vám nehodilo, kdyby byla pračka každou chvíli obsazena sušícím se prádlem? Pak jednoznačně vsaďte na pořízení dvou samostatných spotřebičů.

Musíte samozřejmě mít dostatek místa, ovšem ne vždy se oba přístroje musí nacházet v koupelně. Naopak – pokud si pořídíte sušičku, které stačí pro provoz jen zapojení do elektrické sítě, pak ji můžete umístit třeba v ložnici a vždycky na tom vyděláte. Výhodou této varianty je právě lepší maximální objem prádla, jež je tímto způsobem možné udržovat. Budete se však muset smířit s tím, že přehození oblečení z pračky do sušičky vám zabere nějakou tu minutu navíc.

Tip na pračku: LG je známé svou inovací a kvalitou v oblasti domácích spotřebičů, včetně praček. Pračky LG nabízejí řadu funkcí a technologií, které jsou navrženy tak, aby usnadnily praní a zároveň byly šetrné k oblečení a životnímu prostředí.

Kombinace pračky a sušičky má své limity

Jestliže naopak doma místa nazbyt nemáte, pak se vám bude zcela jednoznačně hodit spojení pračky se sušičkou. Jde opravdu o jeden jediný spotřebič – a to jen o něco málo větší, než bývá obyčejná pračka.

Ovšem má i svoje limity. Maximální kapacita pro praní se totiž nikdy nerovná tomu, co pojme buben pračky při sušení. Například u přístrojů s kapacitou 5-6 kg se objem sušeného oblečení, jež je do bubnu možné umístit najednou, snižuje na pouhé 3-4 kilogramy.

Budete tak muset prát menší množství textilu, anebo před sušením část objemu odebrat a usušit kupříkladu na šňůře. Jde bohužel o omezení, jímž disponují všechny modely bez výjimky – nezáleží na tom, jakou značku si pořídíte. Použité technologie jsou totiž velmi obdobné.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *