Především kvůli rostoucím cenám energií se čím dál tím větší oblibě těší zejména kotle na tuhá paliva, se kterými můžete v mnoha případech i pořádně ušetřit. Velmi však záleží na tom, jaká paliva k topení využíváte. Mezi ty nejlevnější a zároveň nejefektivnější se řadí zejména dřevěné pelety, se kterými dokážete snadno vytopit i rozsáhlejší prostory.

Dřevěné pelety vám nabídnou opravdu vysokou výhřevnost

Kotle na tuhá paliva jsou obvykle využívány v rodinných domech, ale najdou se například i firmy, které se rozhodly vsadit na levnější způsob vytápění. Běžně je využíváno k topení především dřevo či uhlí, které se však také neřadí mezi nejlevnější paliva. Při porovnání cen se totiž jako nejvýhodnější jeví zejména pelety na topení, které nabízí vysokou výhřevnost.

Konkrétně se jedná o malé válečky s průměrem do 20 mm vznikající slisováním zbytků dřeva – ochránce životního prostředí zajisté potěší fakt, že se jedná o zcela ekologický proces. V tomto ohledu je důležitá samozřejmě i kvalita samotných pelet. Ty by měly být v ideálním případě vyrobené z dubového či bukového dřeva a disponovat speciální certifikací.

S peletami můžete ušetřit i tisíce korun za vytápění

Pokud si chcete být jistí, že kupujete kvalitní pelety, měli byste se zaměřit na jejich ověřené prodejce. Jedním z takových je například firma RVF, která nabízí širokou škálu dřevěných pelet od těch klasických až po opravdu kvalitní druhy. Jednoduše tak můžete vytopit i velké rodinné domy. Důležité je hlavně zateplení budovy, od kterého se odvíjí i spotřeba pelet – u opravdu dobře zateplených a pasivních domů vás vytápění pomocí pelet vyjde zhruba na 10 tisíc Kč. Náklady však nejsou nějak vysoké ani u starších budov, u kterých vás vyjde na vytápění na 20 až 30 tisíc kč.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *