Iron Shirt Ironing Board Ironing  - congerdesign / Pixabay

Žehlička je jednou z mála věcí, bez které se většina domácností jen tak neobejde. Jelikož se ale nejedná o úplně zanedbatelnou investici, je třeba se zaměřit i na její pečlivý výběr. Jedině ten vám totiž zaručí, že vám vaše nová žehlička vydrží déle než pár let.

Zaměřte se hlavně na kvalitu

Pokud se rozhodnete koupit si nebo někomu darovat užitečný dárek v podobě žehličky, určitě budete muset hned z počátku řešit dilema jakou vybrat žehličku. Nemusíte se však bát, o žádnou raketovou vědu se nejedná. Naopak stačí, když se budete řídit jednoduchým pravidlem, a to tím, že se zaměříte především na kvalitu.

Zejména se vyplatí sáhnout namísto klasické žehličky na její napařovací verzi, se kterou ušetříte nejen čas, ale i své nervy. Při jejím použití je využívána k žehlení pára, díky které prádlo vyžehlíte mnohem rychleji. Většina modelů v této kategorii navíc disponuje i dalšími funkcemi, které vám žehlení značně ulehčí.

Správná údržba je základ

Životnost žehličky se odvíjí nejen od její kvality, ale i od toho, jakou péči jí v průběhu času věnujete. Důležité je především její pravidelné čištění, čímž zabráníte usazování nečistot, které často stojí za většinou poruch. Pokud si nevíte rady s tím jak vyčistit žehličku, nezoufejte. K vyčištění žehličky vám postačí pouze hadřík s octem, kterým snadno vyčistíte žehlicí plochu. Zároveň byste neměli zapomínat na její odvápňování.

Na místo žehličky zkuste parní generátor

Pomyslnou jedničkou mezi žehličkami je parní generátor, který disponuje vysokým parním výkonem. V souvislosti s tím je možné vyžehlit více prádla, a to dokonce i kvalitněji. Parní generátor je navíc díky absenci zásobníku na vodu i lehčí do ruky, takže manipulace s ním je mnohem jednodušší.

Jedny z nejoblíbenějších parních generátorů, ale i žehliček můžete nakoupit u německé značky Braun. Ta se výrobou a vývojem domácích spotřebičů zabývá již od roku 1921, díky čemuž se můžete vždy spolehnout na kvalitu jednotlivých produktů.

Man Iron Chore Husband Press  - Elf-Moondance / Pixabay
Jak vybrat žehličku, která vám vydrží déle než pár let?
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *