mattress, bed, pillow

Výběr matrace je pro mnoho lidí důležitým krokem, jelikož jedině tak mohou dosáhnout kvalitního spánku. Právě ten tvoří zhruba třetinu našeho života, a proto je namístě, abychom ho prožili v maximálním komfortu. Proto jsme si pro vás připravili hned čtyři rady, které vám pomohou s jednoduchým výběrem vaší nové matrace.

1. Zvolte si správnou velikost matrace

Prvním a nejdůležitějším faktorem je velikost matrace. V tomto případě je třeba zvolit matraci, která bude odpovídat vašim potřebám a požadavkům. Pokud jste sami, bude vhodná menší matrace, ale jestliže máte rádi opravdové pohodlí, není od věci sáhnout po větší matraci 160×200. Pro páry se pak perfektně hodí matrace 180×200 – pozor si dejte na to, aby rám postele disponoval stejnými rozměry.

2. Dejte si pozor na dostatečnou tuhost matrace

Věnujte pozornost hlavně na dostatečnou tuhost matrace, od níž se bude odvíjet vaše pohodlí. Měkké matrace jsou vhodné pro osoby s nižší hmotností. Naopak tvrdší matrace jsou vhodné pro osoby s vyšší hmotností nebo pro ty, kteří upřednostňují pevnější podporu při spaní. Pokud vybíráte matraci poprvé, bude lepší, když si její tuhost vyzkoušíte na vlastní kůži v jednom z obchodů.

3. Vyberte si kvalitní materiál

Jedním z nejdůležitějších faktorů je zejména materiál, z něhož je matrace vyrobena. V současnosti existují matrace vyrobené z paměťové pěny, studené pěny, latexu nebo kokosového vlákna. Každý z nich má jiné vlastnosti, jež je třeba dopředu zhodnotit. Paměťová pěna se například vyznačuje schopností přizpůsobit se tvaru těla a poskytnout dostatečnou oporu. Naopak latex je vhodný spíše pro osoby trpící alergiemi nebo pro ty, kteří potřebují matraci s vysokou elasticitou a odpružením.

4. Kupte matraci u ověřeného prodejce

Pokud si chcete být jistí, že je vámi vybraná matrace opravdu kvalitní, měli byste si ji raději koupit u ověřeného prodejce s dobrými referencemi. Jedna z takových firem je například Dormeo, které si v průběhu několika let vybudovala jméno mezi prodejci kvalitních matrací. Kromě toho disponuje i jedním z největších výběrů matrací z různých materiálů a v odlišných rozměrech.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *