Nesprávně vybrané nebo nedostatečně sladěné dveře mohou v interiéru působit doslova jako ona příslovečná pěst na oko. Snadno způsobí, že náš domov ztratí své unikátní kouzlo a punc útulnosti. A jak tomu tedy předejít? Pokud si libujete v moderních řešeních, máme pro vás jeden zajímavý tip.

Vsaďte na skryté dveře zabudované v pouzdře

Jsou totiž téměř neviditelné, protože se zdají být vlastně jen efektním prodloužením zdi. Moderní posuvné interiérové dveře tedy nijak neruší vnitřní uspořádání místností. A co je ještě lepší, můžete je ještě více zamaskovat jednoduše tím, že je natřete barvou použitou předtím na stěny, ale také je kupříkladu polepíte tapetami.

Posuvné dveře mají i jednu další velkou výhodu – neotevírají se do prostoru, ale jednoduše se zasouvají do stěny (ve skutečnosti jde samozřejmě o zmíněné pouzdro). Nezabírají vám tedy v interiéru více místa, než je nezbytně třeba. A to se rozhodně počítá.

Kam se tyto dveře hodí

Ne vždy jsou však posuvné dveře do pouzdra v souladu se zařízením bytu. U některých stylů vypadají přece jenom tak trochu nepatřičně. Vsadit byste na ně měli tedy především ve chvíli, kdy máte místnosti vybavené po vzoru moderny, minimalismu nebo high-tech trendů.

Pouzdro je také lepší, než jen volně nasazené dveře na kolejničkách. Chrání dveřní křídlo před nadměrným mechanickým namáháním. To se vám může hodit zejména v případě, kdy plánujete pořízení třeba skleněných dveří. A abychom nezapomněli, o pouzdro je také možné opřít nábytek nebo na něj dokonce pověsit obrazy a další dekorace.

Kde ještě posuvné dveře uplatníte

Ve hře je však ještě jedno využití tohoto nápaditého interiérového prvku: máte šatnu nebo jinou místnost, v níž od sebe potřebujete jednoduše oddělit jednotlivé prostory? Pak vám skvěle poslouží právě posuvné dveře do pouzdra. Vyberte si je v tom správném provedení na stránkách Rostradvere.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *