Představte si, že na prostoru jen o málo větším, než je váš sprchový kout, může existovat místo, díky kterému se vám bude vyhýbat chřipka, rýma i nachlazení. Finská sauna prokazatelně zlepšuje lidský imunitní systém a skvěle si v ní odpočinete od únavy i stresu. Sauny se tak aktuálně stávají nejlepší investicí do zdraví každé rodiny.

Jaká sauna je pro vás ideální?

Pokud zrovna nežijete v rozlehlém bytě se třemi koupelnami, tak jsou při výběru velikosti sauny vždy rozhodující prostorové možnosti a dispozice vaší nemovitosti. Záleží také na tom, kolik lidí se bude saunovat společně.

Technickým provedením pak domácí sauny dělíme na dvě skupiny:

  • sauny na míru (velikost saunové kabiny lze přizpůsobit vašemu interiéru)
  • typizované sauny (rozměry jsou pevně dané, nelze je měnit)

Malé domácí sauny jsou určeny pro jednu osobu a vyrábí se ve velikosti od 110 x 110 centimetrů, výška je většinou 200 cm, aby bylo možné se uvnitř kabiny postavit. V takové sauně je však možné saunování jen vsedě nebo se zády opřenými o stěnu.

Výhodou naopak je, že se takto malé sauny vejdou i do toho nejmenšího bytu. Stačí najít místo, kde budete mít pevnou podlahu, přívod elektřiny a zajistíte možnost odvětrání sauny, včetně přístupu čerstvého vzduchu.

Vybírat můžete ze samostatně stojících typizovaných saun nebo si necháte vyrobit saunu na míru. Největší výhodou takového řešení pak je možnost umístit saunu například do výklenku nebo ji vestavět do nepoužívané komory apod. Možností je spousta.

Máte-li dostatek místa, můžete přemýšlet o sauně pro více osob. Dobrý výrobce vám navrhne a postaví saunu prakticky libovolně velikou. Mezi nejprodávanější patří určitě sauny pro 2 osoby. V takové sauně si pak budete moci pohodlně lehnout, což vám zajistí větší pohodlí a přinese mnohem lepší zážitek ze saunování.

Výbava a vzhled vaší sauny do bytu pak závisí jen na vaší představivosti a finančních možnostech. Někomu stačí mít v sauně jen to nejnutnější vybavení a stěny ze skandinávského smrku, jiný má raději prémiové materiály, LED barevné osvětlení a vybrané cedrové dřevo na stěnách.

Základní představu o tom, jak může domácí sauna vypadat, nejsnadněji získáte díky obrázkům na internetu nebo v nějakém časopisu o bydlení. Z vlastní zkušenosti však doporučujeme saunu vybírat nejen očima. Návštěva saunového showroomu, kde je možné si saunu nejen osahat, ale i vyzkoušet, je ten nejlepší způsob, jak se při výběru vaší budoucí sauny nespálit.

www.saunasystem.cz

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *