Neodmyslitelnou a zároveň nepostradatelnou součástí interiéru jsou nepochybně interiérové dveře. S nimi je možné dosáhnout zcela originálního designu, ale i naopak rozrazit celkový vzhled interiéru. Právě proto je třeba i u interiérových dveří věnovat alespoň trochu času jejich výběru. V současnosti přitom lze narazit hned na několik jedinečných stylů, z nichž si zaručeně vyberete.

Během výběru se zaměřte na funkčnost i design

Výběr interiérových dveří je jedním z kroků, kterému se zaručeně vyplatí věnovat pozornost. Pokud chcete, aby váš interiér působil sladěně, je na místě zvolit si jeden styl, do nějž budete danou místnost ladit. Jak moc odvážní bude a nakolik budete mít ochotu experimentovat, je zcela na vás. Je však třeba počítat s tím, že ne každý styl se hodí do všech místností.

Pokud vás láká spíše selský styl, je lepší na něj vsadit zejména v otevřených prostorech – ideální volbou jsou v takovém případě selské posuvné dveře na stěnu LOFT. Tento typ dveří využijete zejména v obývacím pokoji či propojených prostorech, kdy například kuchyň či obývací pokoj tvoří jednu velkou místnost. Bát se nemusíte investovat ani do úplné klasiky, jako jsou jednokřídlové francouzské interiérové dveře, jejichž vzhled však může i přesto působit až příliš kýčovitě.

V tomto případě jsou totiž dveře prosklené, což se nemusí hodit do všech interiérů, a to nejen z hlediska designu, ale i funkčnosti a praktičnosti. Do větších prostor se pak perfektně hodí dvoukřídlé interiérové dveře ve francouzském stylu – ty jsou velmi oblíbené zejména ve větších bytech. U tohoto typu dveří můžete navíc počítat i s velmi pestrou nabídkou alternativ všech barev i vzorů.

I v menších interiérech se nemusíte bát trochu experimentovat

Většina lidí má strach v menších prostorech experimentovat, a proto si raději vybírá mezi moderními dveřmi v minimalistickém stylu. Ty se skvěle hodí do stísněných prostor či místností, v nichž převládá právě minimalismus. S trochou kreativity se vám podaří poměrně snadno zakomponovat i dveře ve skandinávském stylu – i ten totiž lze považovat za určitou formu minimalismu.

Ve většině případů tedy narazíte na interiérové dveře s motivem přírodního dřeva, které je ve skandinávském stylu hojně využíváno. V každém případě je na místě neunáhlit se a výběr si pořádně rozmyslet, jelikož investice do interiérových dveří nemusí být vždy zrovna nejnižší.

Pokud si nejste výběrem dvakrát jistí, zkuste se odpíchnout od již navrženého designu uvnitř místnosti. Pomyslnými záchytnými body jsou především nábytek a podlaha. I zde si ale dejte pozor, velká část lidí se snaží vše ladit do barvy dřeva, což může na první pohled působit až moc přeplácaně, a to především u menších místností.  Velký výběr dveře na e-shopu ERKADO

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *