Door Handle Door Lock Locked  - Engin_Akyurt / Pixabay

Stojíte před obtížnou volbou koupě nových vchodových dveří? Pak byste určitě neměli ponechat nic náhodě. Určitě nesahejte po první líbivé nabídce, kterou spatříte. Společností, jež bezpečnostní dveře nabízejí, je totiž na současném trhu několik desítek. Ne všechny však garantují srovnatelnou kvalitu.

Prvním ukazatelem je rozhodně cena. Je-li příliš nízká, pak je velmi pravděpodobné, že se šetřilo na materiálech či na funkčnosti. Ovšem ani přemrštěná cena není zárukou vysoké spolehlivosti. Leckdy jde spíše o šikovný marketing než o skutečně kvalitní a „nepřekonatelný“ produkt.

Na co si dát při výběru pozor

A co by měly vaše bezpečnostní dveře do domu či bytu bezpodmínečně mít? Zcela jistě bezpečnostní certifikát. Koneckonců, podle statistik Policie ČR každým rokem počet vloupání do nemovitostí stoupá. Opravdu si ověřte, že jde o certifikát ke konkrétnímu typu zakoupených dveří, nikoli o nějaký „univerzál.“ U dveří do bytu pak chtějte i protipožární certifikát.

Pozor na bezpečnostní třídy. Kování dveří (klika, zámek apod.) musí mít stejnou nebo lepší bezpečnostní třídu než samotné dveře. Tady vám může pomoci i historie firmy, u níž jste si své nové vchodové dveře vyhlédli. Určitě nepořizujte nic od nováčků na trhu, kteří tato pravidla ještě nemají (nebo nechtějí mít) v malíčku.

Nepořizujte ani dveře s plastovým povrchem, či takové, jež pro svrchní krytí používají fólii nebo tapetu. Takové typy nemívají právě dlouhou životnost. A nebojte se ptát ani na fungování servisních linek (záruční a pozáruční servis) a garanci bezúhonnosti firemních pracovníků. Koneckonců, hodláte jim přece svěřit své klíče.

Co ještě chtít?

Vaše nové bezpečnostní dveře do bytu anebo domu musí mít v ceně rovněž certifikovanou montáž. Jedině ta zaručí, že spolehlivě odolají všem známým formám vloupání i poškození. Hodit by se mohly také:

  • zámečnická pohotovost,
  • non-stop servis.

A měli byste také vědět, že bezpečnostní dveře mohou i přes vše výše jmenované vypadat jednoduše k světu. Dokáží vám to například výrobky firmy NEXT se 3. a 4. třídou bezpečnosti. Přesvědčte se o tom, jak atraktivní může takové řešení být přímo na stránkách Next.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *