pink-petaled flowers during daytime

Každý rok během závěrečných týdnů přichází nejmenovaná společnost s vyhlašováním barvy roku, kolem které se to nejen v módě, ale také ve světě bydlení bude točit v nadcházejícím roce. Zatímco letošní rok se nesl ve znamení působivé fialovo-růžové barvy Very Peri, příští rok se bude nést v poměrně podobném duchu. Do popředí se dostává odstín Viva Magenta, která je typickou, výrazně růžovou barvou.

Co přináší a patří do interiéru?

Není tajemstvím, že každá barva má nějakou symboliku. Zatímco typická červená je barvou síly, vášně a také sebevědomí, moderní Viva Magenta je barvou jemnosti, zdrženlivé elegance, také volnosti a lásky. Za úkol má hlavně zvýšit kreativitu a přinést člověku radost do života, čímž si ostatně odpovídáme na otázku, jestli taková barva do interiéru patří. Ano, skutečně byste ji příští rok měli domů přinést.

I když s ní pravděpodobně nebudete malovat zdi po celém domě, pokud ji budou nést bytové doplňky nebo textil, bude to příjemné oživení. Záclony této barvy pověšené na kovových garnýžích či dřevěných garnýžích, květináče v této barvě nebo například povlaky na polštáře ve znamení růžové mohou být příjemným zpestřením.

S množstvím to nepřehánějte

Podle bytových architektů má Viva Magenta své místo například v obývacím pokoji, ale v ložnici byste s ní měli ubrat. Je přece jenom velmi výrazná a kvalitnímu klidnému spánku zrovna nehraje do karet. V obýváku se však může jednat o skutečně slibný odstín, který podpoří nejednu vedenou konzultaci u konferenčního stolu.

Ať už se barvu rozhodnete dát do obývacího pokoje nebo i přes nedoporučování do ložnice, nikdy to s ní nepřehánějte. Ve velké míře může vyvolávat v člověku agresivitu nebo stres, navíc, jelikož se jedná o poměrně tmavý odstín, může vést až k optickému zmenšování prostorů, což může působit velmi stísněně.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *