Living Room Watercolor Fireplace  - AnnaliseArt / Pixabay

V případě, že rekonstruujete rodinný dům, případně si stavíte nový domov, rozhodně se vyplatí přemýšlet o tom, jakým způsobem jej budete vytápět. Velmi pěkným řešením je využití krbových vložek.

Krbové vložky se v posledních letech těší stále větší popularitě. Nahrazují obyčejné krby, vyskytují se však nejen ve starších domech, ale často jsou k vidění i v moderních novostavbách, kde plní především doplňkovou a estetickou funkci. Zařízení je však mnohdy schopné plně nahradit klasické topení.

Efektnost zařízení dodává průhledné sklo

Z hlediska designu se dnes dá vybírat z mnoha variant krbových vložek. Máte-li rádi pohled do ohně a jeho plamínků, vyplatí se zvolit atraktivní krbové vložky s průhledným žáruvzdorným sklem. To může být buď jen na čelní straně, alternativou jsou pak krbové vložky s vícestranným průhledem. Záleží jen na vašich konkrétních představách a samozřejmě i finančních možnostech.

V každém případě je dobré si promyslet, zda má být krbová vložka ve vaší domácnosti spíše jen estetickým prvkem, nebo se bude jednat o plnohodnotné zařízení k vytápění místností. Toto rozhodnutí totiž ovlivňuje samotný výběr krbové vložky dle jejího výkonu. Zakoupit se dají zařízení o malém výkonu kolem 4kW, ale také třeba i s výkonem 20kW, což už je velmi účinný systém vytápění.

Snadná regulace hoření

Krbové vložky jsou oproti klasickým krbům mnohem bezpečnější, a to nejen díky přítomnosti bezpečnostního žáruvzdorného skla. Obvykle mají i další prvky, které chrání vaši domácnost před požárem. Výhodou je kupříkladu možnost snadné regulace intenzity hoření, takže si vždy můžete dopřát tepelný komfort dle aktuálních potřeb. Topení v kvalitních krbových vložkách je navíc i finančně výhodné, neboť tuhá paliva, zejména dřevo či dřevěné brikety, jsou nyní velmi levná a dostupná.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *