Dřez a baterie jsou důležitou součástí každé kuchyně. Jejich základní funkcí je zejména praktičnost. Měly by ale také dobře vypadat. Pokud toužíte po elegantním vzhledu kuchyně, zaměřte se na sladění dřezu a baterie. Dobře zvolená sada je základním prvkem harmonie v kuchyni. Každému se líbí něco jiného, takže se budete muset nakonec spolehnout sami na sebe. Ve výběru vám ale mohou pomoci následující rady.

Materiál nebo barva?

Základem při výběru kuchyňského dřezu a baterie je právě materiál a barva. Krok vedle neuděláte, když baterii i dřez zvolíte ve stejném materiálu. Například ocelový kohoutek a ocelový dřez. Další možností je sladit je podle barvy. Nemusíte se omezovat na stříbrnou, ale také na černou nebo dokonce i jiné neobvyklé barvy, například měděná. Ne vždy ale musí barvy či materiály odpovídat. Tak například šedý dřez skvěle doplní stříbrná baterie s matným povrchem. K černému dřezu se hodí černá baterie s ocelovými prvky.

Hotové sady

Pokud si nejste jistí, jestli se vámi zvolený kohoutek bude hodit ke dřezu, můžete zvážit kontaktovat profesionála. V současné době už se můžete inspirovat na internetu, kde jsou různé varianty sladěné. Také se můžete zaměřit na již hotové sady, které můžete najít v obchodech s vodovodními bateriemi a dřezy. Tyto sady mohou být neobvyklé. Vzhledem k tomu, že je můžete vidět již nainstalované, budete mít lepší představu o tom, zda se hodí také do vaší kuchyně.

Dřez ke zbytku kuchyně

Někdy je zapotřebí vzít v úvahu také barvu úchytek na skříňkách vaší kuchyně. Nemůžete sladit stříbrné úchytky s bronzovými, nebo matné povrchy s lesklými. Uceleného a harmonického vzhledu kuchyně dosáhnete tehdy, když budete kombinovat jednotlivé barvy s detaily. Pokud toužíte po bronzové baterii, měli by i ostatní prvky v kuchyni odpovídat této barvě. Síla je v detailech.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *