Myčka a trouba

Každý, kdo pečuje nebo pečoval o malé dítě, mi dá za pravdu, že takového caparta lákají všechna ta kolečka, tlačítka a knoflíky na přístrojích. Dalším lákadlem je to, co se dá otevírat, zavírat a kam lze strčit všetečné dětské prstíky. Ochránit dítko před úrazem může nejen

Dětská bezpečnostní pojistka

Moderní přístroje využívané v domácnosti s živelnou dětskou aktivitou počítají a bývají vybaveny tak zvanou dětskou bezpečnostní pojistkou. Také ke dveřím, oknům či dvířkům aut lze namontovat zařízení zabraňující dětskému úrazu. Na zabezpečení oken a dveří v domě či bytě se používají velice jednoduché pojistky, které si každý jenom trochu zručný kutil dovede nainstalovat sám a jejich cena se pohybuje v deseti nanejvýše ve stokorunách.

Další kapitolou jsou bezpečnostní pojistky proti otevření dveří automobilu. V tomto případě již nelze spoléhat na kutilské dovednosti. Většina automobilů je však takovouto pojistkou vybavena již z výroby, nebo ji do dveří „domontuje“ každý autorizovaný servis. Ovládání dětské pojistky je závislé na jejím typu a také na typu automobilu, obvykle je ale ovládána z místa řidiče.

Posledním typem bezpečnostních pojistek jsou takové, které zabezpečují přístroje používané v domácnosti. Brání jednak zranění dítěte a jednak přístroj sám před poškozením dětskou manipulací.

Myčky, sušičky a pračky

Systém běžně funguje tak, že je-li bezpečnostní pojistka zaktivována, nejde přístroj zapnout. Pojistku stačí uvést do pohotovostního stavu jen jednou a tím je zaručeno, že bude pracovat tak dlouho, dokud ji opět znovu nevypnete.

Pojistka proti uvedení přístroje do chodu je také namontována v kvalitnějších mikrovlnných troubách, mají ji téměř všechny prodávané varné desky, ať už vestavěné, volné, indukční, sklokeramické a další.

Videa, televize a jiné

S dětskou bezpečnostní pojistkou se můžete setkat u videa, stejně jako u kvalitních televizorů a DVD přístrojů, elektrických pánví, robotů a prostě u většiny přístrojů, které v domácnosti používáte. Existují také pojistky chránící před opařením horkou vodou z některých koupelnových vodovodních baterií. Zvláštní kapitolou jsou dětské pojistky do elektrických zásuvek a na elektrických šňůrách, které chrání před zasažením proudem. Jednoduše a krátce řečeno, pojistky proti všetečným ručkám malých zvědavců jsou namontovány, nebo jimi lze doplnit téměř veškeré vybavení domácnosti. Jistě není třeba připomínat, že o něco vyšší finanční náklady jsou proti zdraví a bezpečí dítěte zanedbatelnou investicí.

Určitě není zapotřebí dodávat, že ani ta sebelepší pojistka není samospasitelná. Děti jsou „vynálezci“, kteří nás neustále překvapují. Proto jsou dětské bezpečnostní pojistky jen dalším opatřením, aby se dítě vyhnulo nepříjemným úrazům a zdravotním poškozením.

Tématické příspěvky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..