Hippy Market Bracelet Culture  - TimHill / Pixabay

Kdo je připraven, není překvapen, říká se. A u chystání vánočních dekorací a výzdoby platí tohle rčení rozhodně dvojnásob. A na co se tedy zaměřit? Především si už předem nakupte vše potřebné, abyste se během adventu mohli soustředit jen na samotnou kreativní činnost, aniž byste cokoliv museli pracně (a draze) shánět.

Slavnostní tabule je základ

Každé rodinné setkání během adventního času by mělo být výjimečné. Soustřeďte se tedy na to, aby proběhlo přesně tak, jak má. Při zdobení vánoční tabule proto využijte nejrůznější kreativní potřeby – od stuh, přes barevné papíry až třeba po hotové ozdoby.

Pokud si nejste jisti, jaký styl zvolit, vsaďte na klasickou kombinaci. Doplňky a ozdoby tak vybírejte červené, zlaté a zelené, případně lze vsadit i na tradiční kombinaci stříbrné a bílé, která dokáže celému stolu dodat svěží nádech. Doprostřed tabule pak vždy patří věnec. Může jít o ten adventní nebo zcela nový. Tím se rázem vaše výzdoba jídelní desky stane středem pozornosti.

A čím celou kompozici ozvláštnit? Skvěle vám poslouží třeba dekorativní ubrousky a jmenovky. Ty vždy pište ručně. Vypadá to lépe, a navíc můžete ke každému jménu přidat i osobní poznámku, což rozhodně potěší. Ubrousky mohou být jednoduché i luxusnější, to vždy záleží na zbytku dekorace. Můžete je třeba také ozdobně poskládat či sbalit do ruličky a ovázat stužkou.

Vneste do svého domova ty správné vůně

Ale jaké by to byly Vánoce bez závanu koření nebo exotického ovoce či jehličnaté smoly? Pro Vánoce je velmi typická třeba vůně skořice, tak proč do vaší nádherné vánoční výzdoby nepřidat třeba i kousek skořicové kůry? Tato surovina nám připomíná slavnostní atmosféru, cítíme z ní pohodu a skutečné teplo. Pokud ovšem chcete vůni intenzivnější, pak vsaďte na esenciální oleje.

Ty mohou ovšem posloužit třeba i jako nápadité dárky. Dokážou totiž vonět mnohem intenzivněji než třeba svíčky a mají i univerzálnější použití. A motivy samozřejmě nemusí být jen vánoční, i když se to k svátkům tak nějak hodí.

Jehličnany už nehrají prim

Klasikou vánoční výzdoby jsou zcela jistě jehličnany, mezi nimiž samozřejmě hrají prim větve jedle. Ale pokud chcete vsadit i na moderní trendy, pak byste měli vědět, že v poslední době si získávají stále větší oblibu i voňavé větvičky eukalyptu. Tyto nevšední květiny svým vzhledem skvěle ladí s obdobím Vánoc a všem dekoracím navíc dodávají zajímavý akcent nevšednosti.

Můžete z nich vyrobit  i velmi efektní dekoraci. Jednoduše obtočte několik větviček jedle (nebo třeba borovice či smrčku) a eukalyptu kolem kruhu z floristického drátu. Přidat může i drobné dekorace jako je sušené ovoce, šišky, korálky, stuhy apod. A za deset minut máte efektní dekoraci hotovou, a to skoro bez námahy.

Nepřehlížejte ani drobnosti

Zatímco dveře nebo okna si zdobíme zcela běžně, jiné součásti domu přehlížíme. A mezi ty nejopomíjenější patří rozhodně i poštovní schránka. A to je škoda, protože při správném aranžmá perfektně zkrášluje vchod do domu a slouží jako opravdový magnet na pozornost. A to už jen proto, že něco podobného bývá u nás k vidění jen zřídka. Ze své schránky můžete udělat třeba vánoční stromeček, případně ji dekorovat třeba větvičkami a věnci, to záleží jen na vás. Jak vidíte, k mání je opravdu spousta možností.

Opatřete si vše potřebné na jednom místě

Hledáte další inspiraci pro sváteční čas? Pak jděte tam, kde mají pro vás vše potřebné nachystáno v přehledně roztříděných kategoriích a za přívětivé ceny. E-shop Svicky.net funguje na našem trhu již skoro 20 let a za tu dobu si získal mnoho spokojených zákazníků. Přidejte se k nim také a objevte pro letošní Vánoce něco úplně nového. A najdete tu také tipy na dárky pro každou příležitost.

Hippy Market Bracelet Culture  - TimHill / Pixabay
Nápady na Vánoce, které by vám neměly uniknout
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *