Realitní profesionálové odhadují, že v letošním roce dojde při vývoji cen nemovitostí u rodinných domů k poklesu. Proto jestliže uvažujete o prodeji rodinného domu v Ostravě, je nejvyšší čas jej uskutečnit.

Již nikdy nemusí být ceny domů na takové výši, jako byly v roce 2017 a ještě jsou začátkem roku 2018. Realitní bublina sice ještě trvá, ale u rodinných domů se očekává mírný pokles cen, až o 5 %. Je ale přece škoda nevyužít maximum, co trh s nemovitostmi poskytuje.

Domy v Ostravě

Ceny rodinných domů v Ostravě jsou značně rozdílné tak, jako ostatně všude. Svou roli hraje lokalita, stáří i vybavenost domu, velikost pozemku a jeho vybavení. Bude rozhodovat, zda dům je před rekonstrukcí, jaké má rozvody, či zda je vystavěn v nedávné době a moderně zařízen.

Některé domy sousedí s lesíky, parky, řekou či cyklostezkami, jiné jsou umístěny v klidných vilových čtvrtích. Některé se postupně, jak se Ostrava rozrůstala, staly součástí běžné zástavby a stojí na rušných ulicích.

I tyto výhody či nevýhody zvažují potenciální kupci. Rušnější ulice s bezprostřední dopravní dostupností do centra, blízkými službami, restauracemi a obchůdky ocení ti, kteří využívají hromadnou dopravu do zaměstnání a žijí společenským životem. Vilové čtvrti mohou být atraktivní pro rodiny s dětmi, které touží po klidu, řadové rodinné domky ocení například senioři, kteří se nechtějí starat o velký pozemek a vyhovují jim těsné sousedské vazby.

Cena

Ceny rodinných domů v Ostravě se pohybují od 13 do 44 000 Kč za m2. Průměrná cena je 20 000 Kč za m2, a tak si lehce spočítáme, že kdyby se například dům o rozloze 130 m2 prodával za průměrnou cenu, tak jej můžete v současné době prodat za 2 600 000 Kč. Ovšem pokud byste váhali, na konci roku již pravděpodobně získáte o 130 000 méně, což není zanedbatelná suma.

Rychlé rozhodnutí, rychlý prodej

Prodej rodinného domu nemusí být žádné martyrium, ani není třeba oslovovat mnoho realitních kanceláří a odborníků, pokud si vyberete prodej prostřednictvím služby zipHOME – prodej nemovitosti bez realitky. Díky inzerci, podpoře a smlouvám od zipHOME – služby pro přímé majitele – ušetříte peníze i svůj drahocenný čas.

Příprava na prodej

Na prodej nemovitosti je třeba se důkladně připravit. Změřit všechny prostory, popsat je jeden po druhém, nafotit a nejlépe nakreslit i plánek. Pokud si na to netroufáte, odborný asistent ze zipHOME poradí a pomůže.

Následuje to nejdůležitější – stanovení ceny. K tomu slouží jednak cenové mapy, a jako doplňkovou informaci můžete použít ceny podobných nemovitostí ve vašem okolí. I ceny domů se mohou lišit, obec od obce, město od města. Proto si najděte ceny v nejbližším okolí, které reflektují nejen samotnou nemovitost, ale i dostupnou infrastrukturu, dopravní služby a podobně.

Ale pozor, nabídkové ceny mohou být vyšší až o 20 % oproti cenám realizovaným. Také na tuto důležitou část přípravy na prodej však nebudete sami. Odborníci ze zipHOME vám pomohou stanovit správnou tržní cenutak, aby cena nebyla zbytečně nízká a odpovídala příslušné lokalitě a stavu vašeho domu.

Pak už jen zadáte nabídku na portál zipHOME. Proces je velmi jednoduchý a stále budete mít po ruce asistenta, který vám s jednotlivými kroky pomůže. Pak už budete jen čekat, až se ozvou zájemci.

Prodáváme, prodáno!

Vaše nabídka, kterou zadáte na zipHOME, bude spárována s tisíci poptávkami v databázi zipHOME. Z toho vyjdou první zájemci o váš dům. Dalším krokem je inzerce na prestižních realitních serverech. Nabídky, které z těchto serverů přijdou, nejprve asistent zipHOME protřídí a zašle vám kontakty na všechny seriózní zájemce, abyste mohli domluvit předvedení domu.

A proč protříděné? Protože jen tak se vyhnete desítkám zbytečných (a někdy i nebezpečných) kontaktů a telefonátů s těmi, kteří ve skutečnosti nebudou mít zájem váš dům koupit.

Pak nastane chvíle, kdy vám jeden ze zájemců sdělí, že má o koupi domu zájem a chce složit zálohu. Nastává čas smluv a faktického prodeje. I na tyto záležitosti jsou v zipHOME připraveni. Zajistí rezervační i kupní smlouvua vše, co bude třeba k rychlému a bezpečnému prodeji domu v Ostravě.

Po celou dobu koupě či prodeje je k dispozici asistent na online chatu, telefonu a e-mailu. Můžete s ním upravovat svou poptávku, spravovat nabídku i konzultovat možnosti prodeje. Jak začít?

Na blogu ziphome.cz najdete důležité informace k prodeji a koupi nemovitostí v Ostravě, no a každý, kdo se zapojí do realitní seznamky, dostane svého průvodce v podobě postupu prodejem či koupí krok za krokem. Stačí vložit poptávku nebo nabídku na realitní seznamku zipHOME.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *