Furniture Dining Table Dining Chairs  - 曹俊 / Pixabay

Zařizování nového bydlení vždy přináší problém s výběrem vhodného nábytku. Pakliže vás tato situace čeká, případně jste se pouze rozhodli vyměnit některé kusy starého nábytku ve stávající domácnosti za modernější, je dobré si dát pozor na pár zásad.

Nábytek do ložnice

Ložnice je důležitým bodem každé domácnosti. Právě zde totiž čerpáte energii pro každodenní činnost. Základní pravidlo v případě ložnice určuje, že má hlavně plnit svůj účel. Středobodem je tudíž logicky postel. Musí být pohodlná a s dostatečnými parametry vzhledem k tomu, kdo v ní má spát. Obecně platí, že délka postele je ideální, přesahuje-li alespoň o 20 centimetrů výšku vaší postavy.

Kromě postele se do ložnice doporučuje umístit také praktický noční stolek a jednu, dvě skříně pro ložní prádlo a oblečení. Více nábytku není zapotřebí. Čím méně, tím lépe.

Kuchyně

Dalším významným místem, na které je třeba si dát pozor, bývá kuchyně. Pakliže rádi a často vaříte, pozornost upřete zejména na dispozice kuchyňské linky. Zásadní je dostatečný prostor pro samotnou přípravu pokrmů, ale také odkládací prostor a zóna pro mytí a schnutí nádobí.

V malých bytech a domech je lepší zvolit linku podél jedné ze stěn, ve větších prostorách pak můžete upustit uzdu své fantazii a dát přednost třeba kuchyňské lince ve tvaru písmene U, jež nabídne spoustu místa.

Dětský pokoj

Máte-li doma děti, je nezbytné dříve či později vyčlenit samostatný dětský pokoj a v něm rozmístit vhodný dětský nábytek. Platí pravidlo, že musí být bezpečný. Zejména u malých dětí snadno hrozí poranění o ostré hrany stolku či skříně, na to si dejte velký pozor. Dětský nábytek klidně může být pestrý a barevný, vždy však ve vhodné velikosti vzhledem k věku dítěte. Větší děti a mládež je dobré zapojit přímo do výběru nábytku, aby splnil jejich představy.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *