Záclony jsou nedílnou součástí každého interiéru. O tom není pochyb ani sporu. Pokud člověk chce, aby jeho dům vypadal příjemně, záclony mu jeho přání splní. Většina lidí však pátrá na internetu po konkrétních záclonách, jen málokdy však některá padne do oka nebo splní veškeré klientovi požadavky. To je ostatně jeden z důvodů, proč si raději koupit látku na závěsy a nechat si ušít záclonu, případně jsou řešením takzvané metrážové záclony.

Co jsou to metrážové záclony?

Dalo by se říct, že metrážové záclony jsou záclony přesně podle vašich představ. Záclony se stříhají z role, a to podle představ zákazníka. Každý zákazník tak má možnost zvolit si výšku i šířku záclony, kromě toho si může nadiktovat, jak konkrétně chce záclonu případně upravit. Záclona tak díky tomu, že bude přesně podle vašich požadavků, nebude příliš dlouhá ani příliš krátká a bude perfektně zahalovat celé vaše okno v obývacím nebo dětském pokoji.

Řešení pro atypická okna

Metrážové záclony jsou řešením pro takzvaná atypická okna. Pokud nemáte ve svém domě okna klasických rozměrů, pak byste měli volit právě spíše metrážové záclony. Moc dobře víte, že shánět záclony pro atypická okna je velice těžké. Někdy se to zdá být jako nereálný úkol. Proto si svůj čas uspořte a raději investujte do metrážových záclon, případně si pořiďte látku na záclony a nechte si záclony ušít, jak již bylo zmíněno. I to je možnost.

Přesně podle vašich představ

To, že záclony budou dostatečně dlouhé i dostatečně široké není jediné plus. Aktuálně jsou metrážové záclony dostupné v mnoha vzorech, tudíž najdete přesně tu, která vám zapadá do interiéru naprosto dokonale. Sháníte kytičky nebo geometrické tvary? Či jste snad zastánci jednobarevných záclon, které svým odstínem zapadnou do jinak už zařízeného interiéru?

Proč volit raději metrážové záclony?
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *