Nevlastníte-li právě přízemní bungalov, pak se schodiště do vyšších pater stávají dozajista nezbytným funkčním prvkem vašeho bydlení. I když už jim nevěnujeme celé široké chodby, jako tomu bylo ještě donedávna, stejně dokáží až příliš často vnést do svěřené stavby přílišnou hutnost. Nebo přeplněnost, chcete-li.

Dřevěné či kovové schodiště si však nemusí ukrást všechnu slávu jen pro sebe a stát se nepřehlédnutelným solitérem, pokud si to vy sami nepřejete. Masivní stupně jako do středověkého hradu jsou už minulostí, dnes je v módě spíše lehký příslib objevitelské cesty vzhůru…

Proč právě nerezová zábradlí a schodiště? Lákají zejména na vzdušnost

Fascinaci těžkými materiály lze pochopit – ještě donedávna byly symbolem odolnosti a vytrvalosti. Ale dnes se do popředí dostávají moderní materiály, u nichž nejsou tyto žádoucí vlastnosti přímo závislé na optickém objemu. Dobrým příkladem je nerez.

Moderní nerezové zábradlí si poradí s nástrahami exteriéru i umístněním v budovách. Oproti jiným materiálům nabízí tento kov výrazně delší životnost, jdoucí ruku v ruce s minimální potřebou péče a dílčích oprav. Nevadí mu střídání teplot, UV záření, déšť, spádová voda apod. Působí vzdušně, vždy vám však zajistí potřebnou oporu.

Sklo a pryž jako ideální partner

Cílíte hlavně na moderní provedení? Milujete jednoduchou eleganci? Pak se nebojte skloubit odolnost kovu s půvabem skla, pryže nebo třeba dřeva. Jde zároveň o způsob, díky němuž zábradlí z nerezu dokonale zapadne do každého interiéru. Stačí trocha kouzlení s doprovodnými prvky a máte vystaráno. Líbily by se vám skleněné schody, ale máte obavy o svou bezpečnost? Vsaďte na širokou paletu protiskluzových řešení a úprav povrchu.

Inspirovat se lze třeba na stránkách profesionálů Zamecnictvi-Hajny.cz, u nichž si můžete svoje nové schodiště na míru i přímo objednat. Velkou předností schodišť a zábradlí od Hájka je zejména použití léty prověřené kotevní techniky, jež vám umožní pracovat i se složitě zdobenými a členitými profily. Vyzkoušejte to!

Nerezové zábradlí působí vzdušně, s bezpečností však nedělá kompromisy
Nerezové zábradlí působí vzdušně, s bezpečností však nedělá kompromisy
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *