Chcete stěny svých místností vyzdobit opravdu nevšedním způsobem? Pak vsaďte na keramické obklady, které jsou na současném trhu dostupné v mnoha provedeních a velikostech. A jak se zorientovat v jejich pestré nabídce?

Horkým trendem jsou potom v této skupině velkolepě vyhlížející velkoformátové obklady. Než si je však pořídíte, zvažte všechna pro a proti. Ne vždy jde totiž o dobrou volbu.

Na velikosti obkladů záleží

A proč tomu tak je? Kupříkladu proto, že obklady malých formátů jsou univerzálnější. Všeobecně totiž platí, že čím menší je dlaždice , kterou k obkládání použijete, tím je jednodušší zakrýt případné vady stěn nebo podkladu. Na to myslete především ve chvíli, kdy se chystáte rekonstruovat starší byt, v němž bývají podobné vady na denní pořádku.

Pokud vedle sebe budeme dávat velké plochy obkladů, pak se snadno může stát, že se místa napojení jednotlivých kusů budou od sebe výrazně lišit co do úrovně. Abyste vše vyrovnali, budete muset na jejich povrch použít stěrkovou hmotu. To ovšem není vždy tak docela možné, například kvůli dveřím, radiátoru apod.

Zaměřte se také na barvy

Jakmile si zvolíte vyhovující velikost dlaždic, zamyslete se ještě nad jejích barevným vyzněním. Určitě totiž nechcete v místnostech vytvořit barevný diskomfort, jenž negativně působí na naši psychiku.  A jak se mu tedy účinně vyvarovat?

Držte se základního pravidla, které říká, že výrazně barvy a vzory nikdy není vhodné kombinovat. Jinými slovy – pokud máte doma velmi výrazný nábytek, vzorované koberce apod., pak vsaďte na jednoduchost. V malých prostorách vám skvěle poslouží obklady bílé, v těch větších můžete bez obav použít dekorativní obklady v tmavším provedení. A kde si vše potřebné vybrat? Vyzkoušejte specialisty v e-shopu Rdkachle.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *