Vybíráme venkovní rolety ve 3 jednoduchých krocích
Vybíráme venkovní rolety ve 3 jednoduchých krocích
StockSnap / Pixabay

Každý z nás má léto spojeno s příjemným počasím a pořádnou dávkou slunečních paprsků. Ačkoli je aktuální léto teplotně podprůměrné, prognózy meteorologů slibují optimistický zvrat. Ještě si s nostalgií vzpomeneme na příjemné teploty kolem dvaceti stupňů a zamračenou oblohu. To ve chvíli, kdy nás budou do tváří bodat ostré sluneční paprsky a okna budou nemilosrdně propouštět horkost, za kterou by se nemuseli stydět ani prodejci saun. Jak takovou situaci řešit? Pokud neplánujete vybudovat uprostřed pokoje ochlazovací bazének, zajímavým řešením jsou venkovní rolety. Poradíme jak je vybrat ve 3 jednoduchých krocích.

Krok č. 1: Jaké provedení zvolíte?

Venkovní rolety jsou vyráběny v několika rozmanitých provedeních. Například předokenní rolety jsou instalovány před okenní výplň. A to buď přímo na okno, nebo na fasádu. Namontovat je můžete přímo v rámci stavby fasády nebo až dodatečně do vymezených otvorů. Zvolit můžete ale také rolety nadokenní, které jsou ale montovány přímo s okny, s nimiž tvoří jednotnou část. Samotný box rolety lze potom umístit do otvoru v obvodové zdi nad oknem.

Krok č. 2: Jaké funkce budou rolety zajišťovat?

Samotné rolety jsou instalovány zejména pro svou stínící funkci. Stínění je ovšem jednou nikoli jedinou funkcí, kterou mohou zajišťovat. Venkovní rolety totiž mohou být vybaveny také integrovanou sítí proti hmyzu, která se navíjí do boxu rolety. Samotné vedení pak obstarávají rozšířené vodící lišty, ve kterých jezdí i profil pro síť proti hmyzu.

Krok č. 3: Jaké ovládání vyberete?

Venkovní rolety můžete klasicky ovládat manuálně za pomocí pásky nebo šňůry. Řada domácností ovšem volí rolety s trubkovým motorem, který je integrován do hřídele, jež navíjí pancíř rolety a zajišťuje stahování a vytahování rolety automaticky. Oblíbenou variantou jsou dálkově ovládané rolety, které přináší do domácnosti komfort a pohodlí.

Bonusová rada závěrem

Ať už se rozhodnete pro jakýkoli typ, různorodé provedení a možnosti ovládání rolet, vždy mějte na paměti, že při volbě dodavatele byste měli spoléhat pouze na známé a ověřené společnosti s letitými zkušenostmi. Jednou z nich je například společnost 3MONT, která nabízí kvalitní výrobky, non-stop servis a perfektní zákaznickou péči!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *