Váš byt či dům dokáží skvěle oživit a přitom netrpí žádnými nešvary, kvůli nimž byly v dobách minulých tak neoblíbené. Už nejde jen o kousky z papíru. Zbrusu nové materiály odolají dětským ručkám, špíně i tlapkám vašich mazlíčků a aplikují se opravdu snadno.

Ovšem současná tapeta si ani omylem neuzurpuje celý pokoj jen a jen pro sebe. Naopak. Sama sebe pasuje spíše do role výrazného akcentu, který vynikne třeba jen v několika pruzích. Doporučujeme ji proto zejména na pohledovou zeď nebo do jakéhokoliv koutu, jenž potřebujete oživit a zútulnit.

Tón v tónu aneb jen tapetou to nekončí

Známé pravidlo říká, že barvy v místnosti vypadají nejlépe, pokud se dvakrát až třikrát opakují. K červenému křeslu tedy stačí pořídit stejně zbarvený kobereček, závěs nebo třeba lakovanou komodu a estetika celého prostoru se rázem pozvedne nejméně o jednu úroveň. A stejných doporučení by se měly držet i tapety.

Dnes je  k dostání velmi široká paleta vzorů a provedení. Vsadit můžete na vlies, vinyl či fototapety. A jakmile si vyberete, zkuste jednoduše stejný vzor najít na textilních doplňcích, keramických dekoracích apod. Je to sice trochu práce navíc, ale rozhodně se vyplatí.

Jaké vzory jsou aktuálně nejoblíbenější?

Chcete vědět, které kategorie vám poskytnou tu nejširší a nejzajímavější nabídku? Pak chtějte samolepicí tapety s přírodními vzory – rostliny, listy, siluety zvířat – to všechno je k mání. Vybrat si můžete z exotických i domácích předloh a vaše stěna se tak rázem promění na tropický deštný prales nebo zasněženou tundru. Oblíbené jsou i imitace materiálů – dřevo, kov, cihly a mnoho dalších.

A samotné tapetování bude opravdu jednoduché. Vždyť samolepicí tapety stačí jen vybalit z rolí, přitisknout ke stěně, vyhladit a máte hotovo. Bez nepořádku i rizika neúspěchu. Široký výběr pro vaše útulné bydlení naleznete třeba v e-shopu Tapeta-dekorace.cz.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *