Hypoteční úvěry jsou stále na pomyslném žebříčku nejvíce vyhledávaných úvěrových produktů. Ne vždy je zapotřebí o hypotéku však žádat v bance.

Úvěrům vévodí stále hypotéky a nejenom ty z nabídky bank

Hypoteční úvěry dle portálu Lundea tvoří přibližně 20% uzavřených úvěrových produktů u nás. Není tedy pochyb o tom, že obliba hypotečních úvěrů roste každý rok. Na druhou stranu je ovšem zapotřebí poznamenat narůstající inflaci, která ovlivní nejenom podmínky hypotečních úvěrů. Už nyní se nabídky jednotlivých bank výrazně zpřísnily a co jiné, zvýšila se i úroková sazba. Jenže právě ta hraje zásadní roli při rozhodování každého z nás. Navíc ceny nemovitostí neustále rostou a už nyní jsou centra některých velkých měst pro střední třídu nedostupná. Z toho ale profitují majitelé bytů v těchto lukrativních oblastech a nabízí je ke krátkodobému pronájmu zahraničním turistům. S ochromením v podobě celosvětové pandemie musela řada majitelů tento svůj zdánlivě výhodný business přehodnotit a mnohdy byty nabídnout k dlouhodobému pronájmu.

Pokud i vy hledáte tu nejvýhodnější nabídku hypotečního úvěru, jistě zkuste hledat za pomoci hypoteční kalkulačky Finanční Patron, která vám hledání výrazně ulehčí.

Jak je to s nebankovními společnostmi?

Půjčka od nebankovních společností je pro mnohé až tou poslední volbou či řešením, pokud banka dojde k odmítavému stanovisku. Lidé také volí nebankovní sektor, když potřebují půjčku do výplaty. Zkrátka se na konci měsíce mohou objevit nečekané výdaje a oni s nimi v plánování příliš nepočítali. Jedno je ale jasné, nebankovní půjčka rozhodně není nevýhodná, jak se řada lidí mylně domnívá. Ba naopak nebankovní poskytovatelé mnohdy nabízí srovnatelné podmínky s těmi bankovními.

Na své si přijdou i tzv. rizikoví žadatelé, kteří by v bance jinak neuspěli. I pro nebankovní sektor však představují určité riziko, a proto je jim poskytnuta půjčka se zástavou nemovitosti. Podmínky jsou totožné s hypotečním úvěrem. Pokud bude dlužník řádně splácet, exekučního příkazu na nemovitost se nemusí bát.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *