Japonská plemena se těší poměrně velké popularitě. A nelze se tomu divit. Na první pohled totiž vypadají jako malinká plyšová medvíďata, ke kterým se člověk může jenom přitulit. I když tato plemena byla vychována především k lovu (kanců, medvědů nebo drobnějších kořistí), přesto si našla cestu k lidem a jsou těmi nejlepšími společníky. Že Shiba Inu také zvažujete? Pojďme si prozradit klíčové vlastnosti či celkovou charakteristiku tohoto psa.

Nejmenší známé japonské plemeno

Mnoho lidí si toto japonské plemeno zaměňuje s jiným, a to s Akita Inu. Shiba Inu je však na rozdíl od zmiňovaného druhého plemena nejmenší známou japonskou rasou, která je známá hlavně pro svou loajálnost, pohotovost a neutuchající energii. Jedná se tedy také o symbol. Proto jsou také hodně prodávané mikiny a trička Shiba Inu.

Shiba Inu je obecně velmi talentované plemeno, které vyniká v mnoha různých činnostech. Lidé si ho oblíbili hlavně pro skvělou schopnost ohlídat věci i sledovat okolí. I když tyto vlastnosti jsou poměrně zřejmé a z logiky vyplývají. Přece jsme zmiňovali, že rasa byla vychována k lovu.

Jaká je péče o Shiba Inu?

Nabízí se otázka, jaká je vlastně péče o tohoto mazlivého společníka? Kupodivu se nejedná o extrémně náročné plemeno. I když má krásnou srst, pozornost by se měla zaměřit právě převážně na ni. Srst se totiž prakticky neustále (nejen v sezóně) vylučuje).

Pokud se však pustíte do chovu tohoto plemena, budete potěšeni délkou životnosti. Shiba Inu se totiž může dožít až patnácti let. V porovnání s jinými japonskými plemeny je to poměrně dlouhá doba, některé se totiž dožívají v průměru deseti až dvanácti let.

V chladu je zvířeti lépe

Samozřejmě se délka života odráží i na základě toho, v jakém prostředí žije. Nejvíce se tomuto psovi bude dařit v chladu, pro který byl ostatně stvořen. Má totiž dvojitou, velice hustou srst, která nabízí psovi opravdu dobrou izolaci. Ocas je navíc takový, který dokáže psa při spánku hezky obejmout.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.