Počítáte, na kolik vás vyjde vysněné bydlení? Nezapomeňte, že cena za pořízení domu nebo bytu není jedinou investicí. Pokud s nimi nebudete počítat, mohou vám v budoucnu skutečné náklady na bydlení udělat díru v rozpočtu. S jakými položkami byste zaručeně měli počítat?

Dům, nebo byt?

Rekonstrukce domu nebo prostorný byt v novostavbě? Obojí má své kouzlo, každá z variant bydlení s sebou ale nese skryté náklady, se kterými na začátku nemusíte počítat. Položkou, nad kterou spousta nových majitelů mávne rukou, jsou poplatky do fondu oprav sdružení vlastníků. Oproti ceně bytu je to téměř zanedbatelná měsíční částka, která vás ale pravidelně bude stát několik tisíc korun měsíčně.

Pokud vlastníte byt ve starším domě, je potřeba počítat s vyššími poplatky do fondu. V takovém případě je výhodnější poohlížet se po bytu v novostavbě. Při výběr vždy pečlivě zvažujte stav budovy a možné budoucí opravy.

Jaké jsou skutečné náklady vašeho bydlení snů?
Jaké jsou skutečné náklady vašeho bydlení snů?

Energie šetří nejvíc

Zateplení budovy a stáří rozvodů mají noví majitelé tendenci podceňovat. S první zimou pak často přichází těžké rozhodnutí, zda chcete bydlet v teplém a útulném domě, nebo odmítnete platit astronomický účet za topení.

Nízkoenergetické bydlení není jen oblíbená fráze realitních makléřů, ale nabízí opravdovou možnost šetřit peníze i přírodu. Nejen proto, že ceny energií neustále rostou a zároveň ubývá přírodních zdrojů, bychom se měli zamyslet nad spotřebou energie v bytě.

Nízkoenergetické bydlení není jen oblíbená fráze
Nízkoenergetické bydlení není jen oblíbená fráze

Chcete bydlet v hezkém?

Při pořízení bydlení je třeba vzít v úvahu, kolik peněz budete muset investovat do opravy, nebo zda si rovnou pořídíte nově zařízený byt. Novostavba má v případě interiéru hned několik výhod. Jsou to především krásné prostory, do kterých můžete vybrat podlahy, dveře a samozřejmě i nábytek. Perfektně si tak přizpůsobíte bydlení svému vkusu. Oproti starému interiéru máte také jistotu, že nebudete řešit problémy s plísní nebo třeba padající omítkou.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *