Vyrazit do Vysokých Tater, to nikdy není špatný nápad. V současné době se jezdí zejména do míst, kde je hodně turistických tras, po kterých se člověk dostane na krásná místa s ještě krásnějšími výhledy. Pokud patříte k lidem, kteří se právě vydávají do Vysokých Tater, prozradíme vám několik zdejších hor, které stojí za zdolání. O tom přece dovolená ve Vysokých Tatrách je – o zdolávání zdejších vrcholů.

Vysoké Tatry se na Slovensku řadí ke skutečně nejnavštěvovanějším místům. Lidé milují hory, jezdí se sem proto jak v zimě lyžovat, tak v létě na turistické túry. Počasí ve Vysokých Tatrách je sice většinou proměnlivé, mění se doslova každých pár minut hlavně v horách, to ale nezničí vaše plány. I přes možná trochu nepřející počasí se vydejte nahoru do hor.

Zdolejte Lomnický štít

Druhou nejvyšší horou ve Vysokých Tatrách je Lomnický štít, jehož vrchol bohužel není přístupný po turisticky značených stezkách. Musíte vyžít zdejší lanovku, která vede ze Skalného plesa. Případně je zde také možnost zaplatit si výstup s profesionálním průvodcem, který má hory doslova v malíku. I když se na vrchol není snadné dostat, stejně patří Lomnický štít k nejnavštěvovanějším vrcholům ve Vysokých Tatrách.

Gerlachovský štít

Tou nejvyšší horou ve Vysokých Tatrách je bezesporu Gerlachovský štít. Jedná se o nejvyšší horu Slovenska i celých Karpat, není to tedy jen nejvyšší hora Vysokých Tater. Do roku 1992 se dokonce jednalo o nejvyšší horu Československa, měří totiž 2654 metrů nad mořem. Zajímavostí je, že je hora pojmenována podle Gerlachova, nad kterým se vypíná.

Tip na ubytování

Závěrem pro vás máme tip na ubytování. Pokud zamíříte do Vysokých Tater, pravděpodobně to nebude na otočku, budete zde chtít strávit pár dnů. Naštěstí o ubytování ve Vysokých Tatrách není nouze, doporučujeme například Grand Hotel Praha ve Vysokých Tatrách. S ubytováním však poradí cestovní kancelář DCK Rekrea Ostrava.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..