Rodina je základní jednotka společnosti. Každý rozumný člověk dá této tezi zapravdu, zejména když se sám stane rodičem. Ty tam jsou bezstarostné roky mládí. Péče o potomstvo je náročná finančně i psychicky. Odměnou za všechny starosti a oběti, které dennodenně přinášíme, nechť je nám pocit štěstí a úsměv na tvářích ratolestí.

Funkční rodina je složitý mechanismus. Každý člen se musí aktivně zasloužit o to, aby se v ní dobře žilo. Mezi rodinné benefity bezesporu patří společné chvíle prožité na dovolené. Vyrazit si z kopýtka a uniknout ze stereotypu všedních dní se doporučuje několikrát do roka. Kromě letní dovolené u moře a zimní na horách se preferují prodloužené víkendy napříč celým Českem.

Kam v Česku?

Ideální zázemí pro rodiny s dětmi nabízí i hotely u Karlštejna. Malebné prostředí chráněné oblasti Český kras a řeka Berounka lákají na svůj jedinečný krajinný ráz a výletní charakter. Není žádným tajemstvím, že většina rodin zamíří i na středověký hrad Karlštejn a stráví v oblasti rovnou několik dní.

Ubytování pod hradem Karlštejn nabízí hotel Mlýn Karlštejn. Disponuje 21 pokoji různých typů, od standardních dvoulůžkových pokojů, přes rodinné pokoje, až po svatební pokoje s nadstandardním vybavením. V hotelu se nachází oblíbená stylová restaurace s výběrem specialit ze sladkovodních a mořských ryb v podání české i mezinárodní kuchyně.

O zábavu postaráno

Hotel poskytne kvalitní zázemí nejen pro nocování, ale i pro chvíle oddechu. Zábavu napříč generacemi zaručí výlety v okolí Karlštejna. Jejich spektrum je pestré a uspokojí úplně všechny zúčastněné. Je libo navštívit zoopark, jehož dominantou je bílý lev Leon, nebo neodoláte návštěvě muzea betlémů, v němž si můžete prohlédnout kolekci starých českých betlémů vyřezávaných ze dřeva, ale je možné vidět i betlémy z raritních materiálů, jako například cukr nebo chleba.

Už přes deset let se hrad Karlštejn těší vybrané společnosti významných osobností dávné i nedávné historie. Právě tak dlouho totiž existuje muzeum voskových figurín, které zde bylo založeno. Historický průřez českými dějinami a státností seznamuje návštěvníky se slavnými postavami českých dějin, které jsou v životní velikosti jako oživlé.

Milovníci koní jistě nepohrdnou projížďkou kočárem s koňským spřežením. Rodiče se zcela jistě rádi zastaví i v golfovém resortu, kde čeká na příznivce tohoto noblesního sportu 27 jamkové hřiště.  V neposlední řadě Český kras nabízí nespočet běžeckých stezek i cyklotras, které jsou ušity na míru podle délky i náročnosti. Na recepci hotelu je možné vyžádat si jogging mapu.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *