Umíte si představit den bez spánku? Co byste dělali večer v době, kdy máte uléhat do postele? Spánek je součástí života člověka a je velice důležitý, o tom není pochyb ani sporu. Bohužel mnozí lidé se domnívají, že spánek jako takový je jen obírá o jejich drahocenný čas, kterého mají málo. Neuvědomují si však, že spánek ke svému životu potřebují, pokud nechtějí zkolabovat. Organismus ke svému každodennímu fungování potřebuje minimálně sedm hodin spánku, proto takto dlouhý spánek lidskému organismu dopřejte.

Co byste měli vědět o spánku

Jak jsme zmínili, mnozí lidé se domnívají, že spánek je jen ztrátou času. Ale úspěšní a šťastní lidé vědí, že spánek má blahodárný vliv nejen na naši náladu, ale také na naši produktivitu a podobně. Abyste se konečně “dokopali” spát dostatečně, možná vám pomůžou zajímavosti a fakta o spánku, o nichž jste třeba doposud nevěděli.

Věděli jste třeba to, že spánek zlepšuje paměť? Nebo že zlepšuje produktivitu a výkonnost? Kromě toho spánek umožňuje uvolnění růstového hormonu, tím působí proti stárnutí a taky proti obezitě. Také spánek odbourává stres, umožňuje mozku roztřídit emoce a vzpomínky, také zvyšuje odolnost proti infekčním onemocněním, které řádí po celý rok.

Ne každý člověk spí kvalitně a dostatečně

Mezi námi se však stále najdou lidé, kteří spánku nevěnují dostatek pozornosti, kteří spánek jako takový opomíjí. Zatímco někteří to dělají úmyslně, jiní bohužel nemohou kvalitně spát. Zkrátka se jim to nedaří.

Důvodem může být třeba nekvalitní špatná levná matrace, na které spí. Matrace se podílí velkou měrou na kvalitě našeho spánku. Pokud vám matrace nevyhovuje, nemůžete se divit tomu, že vstáváte pokaždé levou nohou. Jestliže vám vaše matrace opravdu nevyhovuje, pořiďte si jinou, kvalitní. K oblíbeným matracím patří hlavně matrace ortopedická, matrace zdravotní nebo pružinová matrace, která už dávno není plná trčících pér.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *