Stěhování je součástí života. Jen málokdo zůstane po celý život na jednom bydlišti. Někdo se stěhuje dokonce několikrát za život. Ať už se stěhujete poprvé, nebo třeba podesáté, vždy se jedná o psychicky i fyzicky náročný proces. Právě při stěhování se může projevit, nakolik dobré máte organizační schopnosti. Naštěstí existuje několik metod, s jejichž využitím můžeme dosáhnout, že vše proběhne hladce a rychle.

Před stěhováním

Před samotným stěhováním je důležité naplánovat si několik věcí. V první řadě byste měli vědět, že na stěhování máte ze zákona dva dny neplaceného volna, které vám musí zaměstnanec poskytnout. Důležité je také stanovení termínu stěhování v Praze. Je pravděpodobné, že nejvíce lidí se bude stěhovat na konci měsíce (vyprší jim původní nájemní smlouva) a o víkendu. Můžete-li jinak, raději se zaměřte na jiné termíny.

Zbavte se nepotřebného

Při samotném balení je dobré vyhodit všechno, co již nepotřebujete. Staré a zašlé oblečení nebo to, do kterého se už nevlezete. Spousta nepotřebných věcí – ty poznáte tak, že se zeptáte sami sebe, jestli byste si je koupili, kdybyste je neměli. Pokud je odpověď ne – pryč s nimi! Starý nábytek můžete zkusit prodat nebo darovat charitativním organizacím. Sbalte se den před stěhováním. Je dobré si vzít volno.

Program pro děti a domácí mazlíčky

Příliš malé děti nebo domácí mazlíčci mohou způsobit další starosti a zmatek. Ušetřete je i sebe zbytečného stresu a zkuste jim na den stěhování najít místo u svých přátel nebo rodiny. Do nového domu je přivezte až tehdy – bude-li vše přestěhováno. Pokud máte příliš mnoho věcí, můžete využít společnost na stěhování. Praha, Brno, Ostrava – takové společnosti můžete najít nejen ve větších městech.

Naplánujte si trasu

Při stěhování si můžete zjistit nejen to, jaká je nejkratší cesta, ale také jestli na ní nebývají dopravní zácpy. Ty by vás mohly zpomalit. Někdy jsou proto vhodnější delší, ale volnější trasy.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *