Od státu lze získat až 450 tisíc na zelených dotacích

Přemýšlíte nad tím, že do zimy zateplíte svůj příbytek? Nebo se chcete konečně vrhnout do stavby nízkoenergetického domu, kterou stále odkládáte? Ať už se chystáte k tomu či k onomu, nezapomeňte si požádat o dotaci. Dotace na novostavbu nebo dotace na zateplení se může dostat na opravdu skvělou sumu, kterou váš rozpočet ocení. Dotace se aktuálně udělí z programu Nová zelená úsporám a požádat o ně lze do konce roku 2021. V rámci dotací lze získat klidně až 450 tisíc korun, a to už je opravdu citelná částka.

Mnozí lidé si říkají, že o dotaci žádat nebudou, že je to jenom zbytečné zařizování a obcházení úřadů, které stojí čas. Dotace jsou určitě jen velmi minimální. Jenže pravdou je, že dotace se mohou dostat na opravdu vysoké sumy. Obvykle dělají až padesát procent způsobilých nákladů. A jak již bylo zmíněno, výše dotace může být až 450 tisíc korun.

Dotace na úsporná opatření

Dotace z programu Nová zelená úsporám jsou určeny všem těm, kteří investovali do úsporných opatření nyní nebo v uplynulých dvou letech. Dotace má být jakousi podporou a poděkováním za to, že se lidé rozhodli udělat něco pro svou planetu a snížit energetickou náročnost rodinného domu. Se snížením energetické náročnosti rodinného domu jde ruku v ruce i snížení výroby elektrické energie.

Dotace a jejich nejčastější využití

I když lze dnes získat dotaci na prakticky jakékoli úsporné opatření, nejvíce se berou dotace na výměnu elektrického vytápění. Místo elektrického vytápění se kupuje systém s tepelným čerpadlem, který je daleko úspornější, a tedy i ekologičtější. Také se velice často pobírají dotace na výměnu klasických krbových kamen za opět ekologičtější způsob vytápění, kterým je v tomto případě například kotel z biomasu nebo již zmiňované tepelné čerpadlo.

Jelikož je řeč o tepelných čerpadlech, největší zájem je o tepelná čerpadla vzduch/voda. Ta jsou mezi spotřebiteli oblíbená hlavně díky svým výhodám.

Od státu lze získat až 450 tisíc na zelených dotacích
Od státu lze získat až 450 tisíc na zelených dotacích
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *