Jste fanouškem nejnovějších designových trendů, a přitom vždy hledáte praktická a efektivní řešení? Nechte se inspirovat naším dnešním tipem, který vám představí skleněné obklady do kuchyně a jejich výhody.

Sklo jako takové je výrazným designovým prvkem. A nezáleží na tom, zda ho umístíte do ložnice, obývacího pokoje či třeba do kuchyně. Dokáže být velmi variabilní a do vašeho bydlení tak vnese i ono pověstné teplo domova.

Sklo nenabízí jen zajímavé pohledové efekty

Vaše nové skleněné obklady do kuchyně dokáží svěřený prostor velmi výrazně ovlivnit. Můžete samozřejmě vsadit na klasické „ledové“ vzezření a svézt se tak na vlně minimalismu. Ovšem byla by škoda zapomínat na to, že k mání jsou i nejrůznější teplé tóny. S nimi snadno navodíte hřejivou a přívětivou atmosféru opravdu kdekoliv.

Nezapomeňte také na fakt, že vhodně zvolený typ, a zejména pak populární bezrámové zasklení dokáží při vhodné kombinaci místnost opticky zvětšit a také projasnit. Rozzáří i tu nejusedlejší kuchyňskou linku. Nemusíte tedy měnit doposud funkční nábytek jen proto, že se vám tzv. okoukal. Malá investice – velká změna. Ano, přesně takhle to skleněné obklady dělají.

Odolnost a praktičnost v jednom

Ale nejde jen o estetickou stránku. Skleněné obklady vynikají vysokou odolností vůči mechanickému poškození a neulpívá na nich mastnota. Při jejich údržbě si obvykle vystačíte s mokrým hadrem a jemnou utěrkou z mikrovlákna, s jejíž pomocí vyleštíte skleněné plochy do perfektní lesku. A abychom nezapomněli, neublíží jim ani vysoká teplota okolo sporáku.

A kde se inspirovat? Například odborníci z firmy sklenářství České Budějovice mají za sebou už dlouhou řádku úspěšných realizaci. Nahlédněte do galerie na jejich internetových stránkách a zjistíte, jaké možnosti vám přináší netradiční použití skla!

Skleněné vs. klasické obklady – které v kuchyni uplatníte lépe?
Skleněné vs. klasické obklady – které v kuchyni uplatníte lépe?
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *