Porch Vintage Chair Old House  - Ray_Shrewsberry / Pixabay

Je vaším snem perfektní místo pro odpočinek, kde byste měli blízko k přírodě a mohli si užívat ničím neomezený přísun čerstvého vzduchu? Ale nechcete se přitom vzdalovat od pohodlí svého domu? Přidejte k němu dřevěnou terasu.

Pohodlně tak dojdete na venkovní stůl například s obědem z kuchyně, a ani pro hůře chodící členy rodiny nebude tato vzdálenost nijak namáhavá. A když terasová prkna, pak určitě ta ze dřeva.

Exotická klasika, která odolá každému počasí

Když se řekne dřevěné palubky na terasu, pak si velmi pravděpodobně vybavíte odolný, ale přitom velmi krásný teak. V Asii se koneckonců jeho dřevo používá i pro stavbu lodí či domů, které vydrží po generace. A stejnou službu prokáže i vám.

Navíc dřevěné podlahy ani jiné výrobky z teaku nepotřebují skoro žádnou údržbu. Pokud vám nevadí změna vzhledu (zmatní a získají stříbrošedou patinu), vystačíte si jen s jejich běžným úklidem a omýváním. Pro udržení krásné vizáže jen pak nutné 1-2× ročně natřít terasu přírodním olejem.

Náš tip: I staré omšelé terasy z teaku lze téměř bezpracně renovovat. Jakmile obrousíte tenkou zoxidovanou vrstvičku, objeví se před vámi opět ničím nenarušená krása dřeva.

Vsadit můžete i na evropské špičky

Ale není nutné se hned dívat na jiné kontinenty. Moderní dřevěné terasy využívají i modřínové nebo smrkové palubky, které jsou levnější – ovšem vypadají stejně půvabně. Pryskyřice, nacházející se přirozeně ve dřevech jehličnanů, se postará o skvělou konzervaci a dlouhodobou výdrž. Pořídit si z ní tak můžete třeba i saunové palubky!

A kam se obrátit při nákupu? Kvalitní dřevěné palubky a další sortiment najdete na stránkách  stránkách osvědčeného výrobce s dlouholetou praxí – Au-Mex.cz. Díky bohatě zásobeným fotogaleriím jednotlivé materiály snadno porovnáte mezi sebou, v případě potřeby můžete využít i bezplatné odborné konzultace. A zcela jistě vás potěší i příznivé ceny!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *