Blíží se vaše svatba doslova sedmimílovými kroky? Pak nemáte mnoho času! Začněte s rozesíláním svatebních pozvánek. Svatební pozvánky jsou nedílnou součástí svatebních příprav a nesmíte na ně zapomenout. Už vůbec je však nesmíte rozeslat pozdě! Právě pozdní odeslání pozvánky je důvodem, proč na svatbě nebudete vítat tolik svatebčan, kolik byste mohli. Ptáte se, kdy je tedy ideální čas na rozesílání pozvánek? Na to naštěstí máme odpověď!

Kdy rozesílat svatební oznámení? Hlavně ne příliš pozdě

Tou první věcí, na kterou byste si měli dát pozor při tvorbě stavebních oznámení, respektive u svatebních oznámení obecně, je načasování odeslání. Jak již bylo zmíněno, není vhodné svatební oznámení posílat příliš pozdě, tím se výrazně snižuje pravděpodobnost toho, že pozvaný člověk na svatbu dorazí. Ideální doba rozesílání pozvánek je nejdříve tři měsíce před svatbou. Čím později pak svatební oznámení pošlete, tím nižší pravděpodobnost, že hosté přijdou, jak již bylo zmíněno.

Nezmiňujte se o darech, pokud tedy nechcete peníze

O darech není zrovna dobré se v pozvánkách zmiňovat. Ovšem je pravdou, že pokud žádáte jenom o peněžní dary, pak to do pozvánky rozhodně uveďte. Zejména babičky mají tendenci přinášet na svatbu hromadu domácích spotřebičů, které byste neměli, kam dát. Proto raději hezkou rýmovačkou přidanou do pozvánky požádejte své svatebčany, že je lepší přinést peníze na líbánky než hromadu věcí do domácnosti.

Pozor na humor

Chcete poslat pozvánku opravdu vtipnou? Pak u tohoto buďte velice opatrní. Není humor jako humor – ne každý ten váš humor může chápat. Abyste se vyhnuli naštvání nebo nepochopení, raději na to jděte s humorem velice opatrně. Vtipné texty v oznámeních nejsou zrovna nejvhodnější, raději zůstaňte jen u sdělení nejdůležitějších informací (tedy u sdělení místa, času, data a jme budoucích novomanželů).

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *