Umyvadlová baterie je nedílnou součástí koupelnového nábytku s umyvadlem. Koupelnový nábytek může mít umyvadlo s otvorem pro stojánkovou baterii, nebo může být i zcela bez otvoru. Jak takovou baterii vybrat a na co si dát při nákupu pozor vám sdělíme právě v tomto článku. Čtěte tedy určitě až do konce.

Varianty baterii

K umyvadlům můžete instalovat 2 druhy baterii. Jsou to baterie stojánkové, které se instalují do otvoru v umyvadle, nebo baterie nástěnné, které se instalují do vývodů vody ze zdi.

V dnešní moderní době můžete už baterie sehnat v různých barevných úpravách. Nejčastější úpravou, kterou nikdy nic nezkazíte, je úprava chrom. Chromové baterie se velmi dobře udržují v čistotě, pokud tedy nemáte tvrdou vodu. V případě tvrdé vody je nutné o baterie pečovat častěji.

Dalšími varianty je například černá matná, bílá matná, kombinace bílé a chromu, satino úprava (matná šedá), stará mosaz a i barevná.

Pokud si vyberete určitý typ, můžete ve stejném designu pořídit i baterii do vany a sprchového koutu, celá koupelna pak bude sladěná. K některým bateriím lze dokonce ve stejném provedení pořídit i koupelnové doplňky. Je to podobné jako při výběru koupelnového nábytku, například u série Intedoor Klasik.

Bez výpusti nebo s výpustí

Součástí některých baterii je i výpust, která se ovládá ze zadní strany baterie. Táhlem, které je součástí baterie buď výpust otevřete, nebo uzavřete. Naopak k bateriím bez výpusti můžete zakoupit tzv. klik-klak. Klik-Klak funguje na principu zatlačení na kulatou plochu výpusti a ta se buď uzavře, nebo otevře. Z hlediska funkčnosti volte raději klik-klak, ten vám totiž vydrží dlouhá léta i po záruce a prakticky na něm není nic, co by případně přestalo fungovat.

Nákup

Při nákupu volte nejlépe baterii s delší zárukou než 2 roky. Ale pokud si přeci jen vyberete baterii, na kterou je standardní záruka 2 roky, zajímejte se, zda na ni lze případně dokoupit za nějaký čas i nějaký ten náhradní díl. Většinou je potřeba po letech zakoupit novou kartuši, a pokud si koupíte baterii, u které prodejce není schopen zajistit náhradní díl, raději zvolte jiný typ. Toto riziko většinou vzniká při nákupu v hobby marketech.

Ať už zvolíte baterii jakoukoliv, vždy se při výběru řiďte zejména tím, co se vám líbí.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *