Umyvadlová baterie je nedílnou součástí koupelnového nábytku s umyvadlem. Koupelnový nábytek může mít umyvadlo s otvorem pro stojánkovou baterii, nebo může být i zcela bez otvoru. Jak takovou baterii vybrat a na co si dát při nákupu pozor vám sdělíme právě v tomto článku. Čtěte tedy určitě až do konce.

Varianty baterii

K umyvadlům můžete instalovat 2 druhy baterii. Jsou to baterie stojánkové, které se instalují do otvoru v umyvadle, nebo baterie nástěnné, které se instalují do vývodů vody ze zdi.

V dnešní moderní době můžete už baterie sehnat v různých barevných úpravách. Nejčastější úpravou, kterou nikdy nic nezkazíte, je úprava chrom. Chromové baterie se velmi dobře udržují v čistotě, pokud tedy nemáte tvrdou vodu. V případě tvrdé vody je nutné o baterie pečovat častěji.

Dalšími varianty je například černá matná, bílá matná, kombinace bílé a chromu, satino úprava (matná šedá), stará mosaz a i barevná.

Pokud si vyberete určitý typ, můžete ve stejném designu pořídit i baterii do vany a sprchového koutu, celá koupelna pak bude sladěná. K některým bateriím lze dokonce ve stejném provedení pořídit i koupelnové doplňky. Je to podobné jako při výběru koupelnového nábytku, například u série Intedoor Klasik.

Bez výpusti nebo s výpustí

Součástí některých baterii je i výpust, která se ovládá ze zadní strany baterie. Táhlem, které je součástí baterie buď výpust otevřete, nebo uzavřete. Naopak k bateriím bez výpusti můžete zakoupit tzv. klik-klak. Klik-Klak funguje na principu zatlačení na kulatou plochu výpusti a ta se buď uzavře, nebo otevře. Z hlediska funkčnosti volte raději klik-klak, ten vám totiž vydrží dlouhá léta i po záruce a prakticky na něm není nic, co by případně přestalo fungovat.

Nákup

Při nákupu volte nejlépe baterii s delší zárukou než 2 roky. Ale pokud si přeci jen vyberete baterii, na kterou je standardní záruka 2 roky, zajímejte se, zda na ni lze případně dokoupit za nějaký čas i nějaký ten náhradní díl. Většinou je potřeba po letech zakoupit novou kartuši, a pokud si koupíte baterii, u které prodejce není schopen zajistit náhradní díl, raději zvolte jiný typ. Toto riziko většinou vzniká při nákupu v hobby marketech.

Ať už zvolíte baterii jakoukoliv, vždy se při výběru řiďte zejména tím, co se vám líbí.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..