Sunset Woman Field Terrace Sun  - JosephMarin / Pixabay

Pokud nějaká část domu získává v posledních letech na oblibě, pak je to právě terasa. Opravdu krásné letní dny bývají vzácné, takže pokud přijdou, chceme si je užít na 100 %. Ovšem ošidit se nedáme ani o ty méně povedené. Proč také, když nás přes sluncem či deštěm může ochránit šikovné zastřešení?

Navíc jsou terasy přirozeným propojením obytných prostor a vaší zahrady. K přírodě tak budete mít zase o kousek blíž. A vůbec se nemusíte převlékat či přezouvat, abyste si ji užili. Jen otevřete dveře na terasu a odnesete si svou oblíbenou kávu ven. A to samé platí pro oběd nebo třeba opulentní večeři pro přátele.

Když terasu, tak jedině dřevěnou

Chcete tuto harmonii ještě prohloubit? Pak vsaďte na dřevo. Je zcela naturální, ale oslní i svými vlastnostmi. I když na něj v létě praží slunce, nikdy se nerozpálí na nepříjemnou teplotu. A ve dnech, kdy nám počasí tak úplně nepřeje, dokáže získané teplo zase vydávat do okolí, takže se vám na terase bude odpočívat za všech okolností příjemně.

Není dřevo jako dřevo

Ovšem dřevěné výrobky máme většinou spojeny s nutností značné péče. Ale nemusí tomu tak být, pokud vsadíte na dřevo z exotických dřevin, jež musí kvůli nevlídnému životnímu prostředí odolávat všem nástrahám s mnohem větší vervou, než kupříkladu nás dub či buk.

Pokud vsadíte na realizace teras z Podlahového studia a podlahářství Luboš Hajný, pak si můžete vybírat hned ze tří dostupných druhů:

  • bangkirai,
  • teak
  • a massaranduba.

Měli byste vědět: vsadit lze i na jehličnany, třeba smrk nebo modřín.

S patinou či bez? Je to na vás

Přirozenou vlastností všech těchto druhů je pozvolný úbytek přirozeného barviva. Dřevo se tak chrání za pomoci oxidace svého povrchu. Tuto stříbro-šedou patinu lze terase ponechat, anebo vsadit na použití speciálních terasových olejů, jež jí pomohou zachovat původní odstín.

Náš tip: Poptáváte-li terasy České Budějovice, pak zamiřte na stránky podlahyhajny.cz, kde si můžete vybrat podle svého gusta.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *