Water Cup Glass Tea Coffee Mint  - bniique / Pixabay

Kohoutková voda je v některých oblastech velmi dobře pitelná, jinde je její konzumace díky vysokému obsahu nežádoucích látek téměř nemožná. Spotřebitelům brání v přímém pití vody z kohoutku zejména obsah chlóru, který je ve vodě jako pozůstatek po její dezinfekci. V oblastech s vyšším výskytem železa má zase voda nepříjemnou kovovou pachuť, která také k napití příliš neláká. Těžké kovy, jako například měď nebo olovo ve vodě sice chuťově nepoznáte, zato však pocítíte jejich negativní působení na vaše zdraví. To samé platí o vápenatých a hořečnatých solích způsobujících vyšší tvrdost vody. Na chuť vliv nemají, na vzhled vaší zubní skloviny ano.

Udělejte z filtrační konvice svého nejlepšího přítele

Jestliže vám běžná kohoutková voda nechutná, přesto byste ji rádi pili, nezbude vám nic jiného, než se přestat ohlížet na to co řeknou přátelé a známí a pořídit si filtrační konvici, která vám umožní kohoutkovou vodu konzumovat, a navíc si na ní pochutnat. Do konvice jednoduše nainstalujete filtrační patronu a naplníte ji vodou. První náplň po výměně patrony je dobré vylít a použít až tu další. V momentě, kdy voda proteče filtrem, můžete ji pít. Filtr v konvici zachytí téměř všechny nežádoucí látky a z vaší kohoutkové vody udělá dokonalý koktejl zdraví a chuti. S filtrační konvicí se budete na každé napití těšit, protože voda jí přefiltrovaná vám bude připomínat chuť vody z lesní studánky.

Vodní filtry v pravidelných intervalech měňte

Aby chuť i složení vaší kohoutkové vody odpovídalo vašim požadavkům, je doporučeno měnit vodní filtr alespoň jedenkrát za měsíc. Nic se nestane, budete-li jej měnit častěji. Že nastal ten správný čas poznáte podle toho, že do vody z konvice opět začíná pronikat nepříjemná chlorová či kovová pachuť. Filtr se zanáší totiž tím rychleji, čím máte doma tvrdší vodu. A to je ryze individuální záležitost. Proto je potřeba správný interval pro výměnu filtru vysledovata nastavit podle vlastní zkušenosti. Některé konvice disponují elektronickým či mechanickým indikátorem výměny filtru a usnadňují tak spotřebitelům práci.

Je možné filtrovat konvicí i extrémně tvrdou vodu?

Právě za tímto účelem vyvinula společnost Brita speciální filtrační patrony, které úpravu velmi tvrdé vody umožňují. Jde o inovovanou řadu filtrů Brita Maxtra Hard. Tyto patrony si poradí i s velmi tvrdou vodou a odstraní z ní všechny nežádoucí příměsi. Vy si tak budete moci užít jen dokonalou chuť výborné vody.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *