Stavba jakékoliv nemovitosti není procházka růžovým sadem, o čemž se dříve či později přesvědčí každý, kdo se do takového projektu pustí. Ve výsledku vás čeká především plánování, jednání s odběrateli a firmami a další plánování, které často nemá konce. Mnohem lepším řešením je tedy přizvání zkušeného architekta, s jehož pomocí můžete mít rodinný dům na klíč.

S rodinným domem na klíč ušetříte čas i peníze

Většina optimistických zájemců o vlastní bydlení se pustí do stavby svého vysněného domu částečně svépomocí, což nemusí být vždy zrovna nejlepší řešení. Obvykle totiž narazí na celou škálu překážek, s nimiž si nedokážou poradit, a které se jim mohou i pořádně prodražit. Pokud se vám tedy například podaří špatně naplánovat průběh stavby a práce jednotlivých řemeslníků, i přesto jim budete muset uhradit náklady a investovat nemalé částky do případných oprav.

Ve výsledku tedy často utratíte mnohem více, než kdybyste se rozhodli vše vložit do rukou zkušených architektů. Běžně vám stavební firma nabídne předběžné návrhy, díky čemuž si můžete udělat obrázek o tom, zda s ní budete spolupracovat. Následně se do práce pustí i projektanti a již zmínění architekti, kteří vám vytvoří rodinný dům na klíč přesně podle vašich představ.

Stavební firma se postará i o čerpání dotací a veškeré papírování

Zpravidla lze domy na klíč vybavit celou řadou energeticky úsporných opatření, díky čemuž lze celou stavbu považovat za pasivní. Už na samotném začátku mohou architekti do plánu zahrnout i instalaci tepelného čerpadla či fotovoltaické elektrárny. Česká firma Wobau v Ostravě za vás navíc vyřeší veškeré papírování spojené se získáním dotace z Nová zelená úsporám. Svůj rodinný dům si tak můžete nejen nechat navrhnout přímo podle svých představ, ale i podle současných pravidel, u nichž je vyžadována jejich nízkoenergetická náročnost.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *