Dětský pokoj je místnost, která časem projde celou řadou proměn. Zpočátku je pro miminko nachystán tak, aby působil uklidňujícím dojmem a nehýřil zbytečně příliš barvami. Stěny bývají jednobarevné, pastelově zbarvené. Později, jak dítě doroste do předškolního věku, chce být obklopeno oblíbenými pohádkovými postavami, zvířátky, dinosaury apod. V té chvíli většina rodičů přistupuje k vyzdobení pokoje samolepicími dekoracemi. Jsou poměrně levné, jednoduše se nalepí na zeď i na nábytek. Někdo využije nabídky fototapet s prostorovým efektem a pořídí dětem do pokoje tapetu s Disneyho postavičkami, pohádkovými hrdiny, nebo jinými oblíbenými motivy.

Tak jde čas…

Jak se z vašich ratolestí stávají školáci, postupně odrůstají pohádkovým hrdinům. Začnou se jim líbit akční filmy a jejich postavy a čas Disneyho postav se pomalu nachýlil. Kluci si často oblíbí auta, motorky, najdou si sportovní vzory a Mickey Mouse na zdi vystřídá nejnovější Lamborghini, závodní speciál od Hondy, nebo světový rekordman ve sjezdu na lyžích. Nejrůznější motivy pro kluky i holky najdete na fototapetách. V této fázi většinou dochází i k větším přestavbám celého pokoje, protože školák potřebuje mít prostor pro psaní domácích úkolů, ukládání školních pomůcek a také hračky se radikálně mění. Nebojte se zapojit své děti do výběru zařízení pokoje, budou mít pocit, že mohou něco ovlivnit, dodá jim to sebevědomí a budou si nového pokoje mnohem víc vážit. Součástí vybavení by měla být samozřejmě také nová tapeta.

Proměny dětského pokoje
Proměny dětského pokoje

A čas plyne neúprosně stále vpřed

Jakmile dokončí základní školu a dostanou se na střední, je třeba opět pomýšlet na úpravu jejich království. Pravděpodobně už nebudou tak nadšeni sjezdovým lyžařem a Lamborghini je buržoazní škvár. V této fázi nechte úpravu studentského pokoje klidně v rukou vašich dětí. Už jsou téměř dospělé a samy vědí nejlépe, co v pokoji potřebují. Ať už vybíráte tapety, nebo samolepicí dekorace, vyberete si v on-line obchodě Tapeta-dekorace.cz, nebo se můžete přijít inspirovat do kamenné prodejny ve Frýdku-Místku.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *