Matrace z paměťové pěny se řadí mezi nejoblíbenější produkty v posledních letech. Spaní na nich je velmi komfortní, matrace vydrží řadu let. Jak si vybrat tu správnou pro vás?

Nosnost

Ujistěte se, že správně volíte produkt, který vyhovuje vašim požadavkům. Většina matrací má nosnost uživatele v limitu 150 kilogramů. Matrace s paměťovou pěnou se ale mohou využít i u osob s vyšší hmotností, pouze je nutné kontaktovat výrobce a domluvit se na atypicky tvořené matraci. U osob s vyšší hmotností se někdy také doporučují taštičkové matrace.

Tuhost

Matrace s paměťovou pěnou nabízejí celou řadu možností, jak vyhovět i velmi náročným zákazníkům. Buď můžete zvolit konkrétní tuhost matrace, na kterou jste zvyklí, nebo si objednat produkt, který je oboustranný. Získáte tak možnost používat měkčí i tvrdší stranu, podle aktuálních potřeb nebo zdravotního stavu. Koupit se také dají matrace partnerské, kdy každá ze stran bude nabízet jinou tuhost.

Polohovatelnost

Sháníte matraci pro osobu upoutanou na lůžko? Většina matrací s paměťovou pěnou se dá dobře polohovat. Lze je také použít pro celou řadu roštů.

Pratelný potah

Mnoho uživatelů dává přednost matracím, kde je možno potah snadno sejmout a vyprat v automatické pračce. Údržbu usnadňují i potahy, které lze rozdělit na dvě části a vyprat je i v menší pračce. Oceníte tuto možnost i vy?

Délka záruky

Obecně se doporučuje měnit matraci každých sedm let. Někteří výrobci dokonce nabízejí záruku matrace po celou tuto dobu. Jsou si jisti, že jejich produkt nebude vykazovat znaky proležení nebo poškození materiálu. I délka záruky může být pro výběr určující.

Doprava matrace

Pokud se rozhodujete, jak by k vám měla matrace přijet, možná vás zaujme, že pěnové matrace se v mnoha případech daří dopravovat vakuově balené. Po jejich rozbalení stačí produkt nechat bez zatížení dva dny odpočinout, a můžete jej začít používat.

Matrace s paměťovou pěnou nabízejí celou řadu parametrů.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *