Trávíte léto u vody? Dávejte si pozor!
Trávíte léto u vody? Dávejte si pozor!

Krásný tropický letní den, ale vy prostě potřebujete nutně uklidit a navařit? Úklid si zjednodušte a oběd si dopřejte až u vody. Neseďte doma a vykročte létu vstříc!

Dávejte si pozor!

Při návštěvě udržovaných koupališť vám pravděpodobně žádné velké nebezpečí nehrozí. Ve vodě vás nenechá na holičkách plavčík. Když se náhodou poraníte, ránu vám ošetří zdravotník. I přesto buďte opatrní a dávejte si pozor na další nástrahy.

  • Slunce

Síla slunečního záření umí udeřit v plné síle nejen při opalování, to si zapamatujte! Stále velká část populace zapomíná, že sluneční paprsky pronikají vodou až do 0,5 metru hloubky. Nejste-li vášnivým fanouškem hloubkového potápění, je potřeba se chránit před sluníčkem i ve vodě.

Opalovací krémy či oleje vybírejte s vysokým UV faktorem a voděodolné. Speciální pozornost při aplikaci věnujte citlivým částím těla, jako je obličej, dekolt či ramena.

  • Tráva

Určitě už jako malé děti vás na koupalištích maminky varovaly a nabádaly k chození v obuvi. A věděly moc dobře proč! Tráva je sama o sobě samozřejmě neškodná, nicméně v sobě může skrývat nemilá překvapení. Takový střep či žihadlo v chodidle jistě nechce nikdo z vás. A zapřisáhlým milovníkům chůze na boso nezbývá nic jiného, než si dávat pozor!

Letní dovolenou u moře bez obuvi do vody neriskujte! V mořské vodě na vás číhá daleko víc nástrah a živočichů než na tuzemském koupališti.

  •  Infekce

Mykózy, plané neštovice, běžné i pásové opary. To jsou častá infekční rizika, která se přenáší vodou ve špatně udržovaných bazénech. Jestliže trpíte některým z infekčních onemocnění, návštěvu na veřejném koupališti určitě odložte. Kvalita vody je sice kontrolovaná na těchto místech každý den, ovšem pozornost věnujte především čistotě ostatních prostor (převlékací kabinky, toalety, lehátka).

Citlivějším jedincům může působit potíže i látka, která většinu z nás naopak chrání. Ano, řeč je o chloru, který se přidává do vody, aby ničil bakterie a viry. Chlorovaná voda vysušuje a může způsobit podráždění pokožky i očí (zvažte plavecké brýle). Po radovánkách v chlorované vodě si proto vlezte pod sprchu a ošetřete pokožku krémem.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *