I když si dnes můžeme vybírat z opravdu pestré palety podlahových krytin, dřevo mezi nimi co do vzhledu, trvanlivosti i odolnosti stále hraje prim. Ale dávno už nejde jen o prostá prkna, další generací jsou oblíbené třívrstvé podlahové dílce.

Co do estetické stránky ho stále ještě žádný materiál nepřekonal. Našemu bydlení dokáže dřevěná podlaha dodat útulnost – a to i po letech, kdy jí drobné známky opotřebení dodávají spíše na kráse. A v případě potřeba lze nášlapnou vrstvu i snadno renovovat.

Proč právě třívrstvá dřevěná podlaha?

Tajemství tkví zejména v perfektní technice. Tři tenké vrstvy dřeva se na sebe lepí vždy kolmo vůči letokruhům. Jde o jedinečnou prevenci obávaného kroucení i tvarové a objemové nestálosti, kterou tento materiál často trpí. Dále jsou pak třívrstvé dřevěné podlahy opatřeny i frézovanou drážkou a perem – osvědčenou dvojicí pro rychlou, snadnou a přesnou montáž.

Za své peníze si dopřejte víc

Díky tomu, že pohledová je pouze svrchní vrstva podlahy, se můžete ve výběru vhodné dřeviny opravdu „vyřádit“. I ta nejexotičtější dřeva se stanou dostupnými díky minimálnímu použitému množství a tedy i nízké ceně. A nikdo nepozná, že základ vaší dřevěné podlahy je zcela jiný.

A co podlahové vytápění?

Další dobrou zprávu představuje to, že moderní třívrstvá dřevěná podlaha si skvěle rozumí i s netradičními způsoby vytápění. Snese totiž bez potíží i teplotu 27 °C, jíž však v bytě dosahujeme opravdu málokdy. Lze ji nalepit k podkladu i instalovat jako plovoucí. Vyžaduje pouze vhodnou podložku a dodržení doporučených dilatačních spár (konkrétní informace vám vždy podá výrobce).

Vybírat lze z lakovaného nebo olejovaného povrchu. Zatímco první úprava dodá podlaze téměř sametový vzhled, druhá dřevo vytvrdí a poskytne mu větší odolnost. Chcete vědět, jak se od sebe tyto podlahy vizuálně liší? Zjistěte to u specialisty Barlinek.cz.

Dřevěná podlaha nemusí stát hříšné peníze
Dřevěná podlaha nemusí stát hříšné peníze
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *