Nejsou řemeslníci, stavební materiál je ceněný takřka zlatem a rodinný rozpočet drtí inflace. Co teď? Koupelně hrozí, že zůstane v původním stavu. Ale nemusí, stačí se inspirovat některými nápady bytových designérů nebo šikovných influencerů, kteří představují tipy na obměny doslova za pár korun. Většinu prací zvládne každý svépomocí a mnoho návodů je včetně videí, podle kterých jsou opravy ještě snazší. Jak na rekonstrukci koupelny za pár korun?

I bez obkladače!

Koho najmout na obkládání koupelny? Než někoho složitě shánět a pídit se po referencích, je jednodušší si obložit stěny novými kousky svépomocí, jsou ke koupi ve výprodejích za pár korun. Nepůjde sice o nejmodernější velkoformátové obkladačky, ale při vhodné kombinaci vzniknou unikátní barevné kombinace nebo mozaiky, které koupelnu oživí. A kdo si na obkládání netroufá? Může vyzkoušet obnovu obkladů a dlažby pomocí setů na jejich opravu nebo je nabarvit pomocí speciálních barev, které se prodávají v hobbymarketech.

Ve jménu designu a úspor

Ve výprodejích obchodů s vybavením koupelen nebo s obklady a dlažbou se najdou jedinečné kousky v sekci pro obkládání i v sanitární a koupelnové keramice, přičemž lze ušetřit tisíce korun. Při výběru baterií nebo stylových sprchových setů se doporučuje vybírat nejen podle designu, ale též s ohledem na možné úspory energií a odběru vody. Část modelů je vybavena termostatickými hlavicemi, které usnadňují koupání při okamžitém spuštění teplé vody. Součástí bývá šetřící regulátor, který přináší úspory vody až ve výši 56 procent, což je nedocenitelné u velkých rodin s dětmi. Samozřejmostí jsou odvápňovací systémy nebo hadice odolné proti kroucení.

Ve stylu vintage

Moderní ne, raději retro? Rovněž milovníci vintage mají široký výběr, sprchová sada Deante Temisto uhrane zlatým provedením. Kohouty připomínají letecké vrtule a tyče lze nastavit do výšky 150 centimetrů, tato sada se tak dokonale hodí do malých koupelen, kde bude jedinečným a nepřehlédnutelným designovým prvkem. Ve stejném stylu se nabízí také různé doplňky, jako jsou držáky na mýdlo, toaletní papír nebo zubní kartáčky a držáky na ručníky, vše může korunovat koupelnový textil, se zlatou se výtečně snoubí černá nebo bordó, která dodá malému prostoru punc luxusu. Koupelna po těchto menších obměnách vypadá naprosto dokonale i bez drahých stavebních zásahů.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *