V podstatě nezáleží na tom, jestli se jedná o byt, rodinný dům nebo kancelář, zabouchnutí zámku je totiž v každém zmíněném případě nepříjemné a stresující. Když si najdete spolehlivého zámečníka, kterého můžete zavolat v podstatě kdykoliv, máte takřka vyhráno. Co všechno zámečník dělá? A na koho se obrátit přímo v Praze?

Co dělá zámečník?

Přesně, jak název napovídá, zámečník je profesionál, který byl vyškolen pro práci s klíči a zámky. Dokáže vyměnit zámky, duplikovat klíče, a dokonce i vylomit zámek, aniž by poškodil dveře. Existuje několik situací, kdy vám zámečník Praha 5 (a nejen v této oblasti) přijde vhod.

Ztracené klíče

Zavolejte zámečníka, když ztratíte klíče od rodinného domu, bytu, ale i firmy. V těchto situacích obvykle nezbývá nic jiného než se obrátit na profesionála, jenž vám pomůže získat přístup a zajistí výměnu klíčů v zámku. Chráníte tím i svůj majetek, protože by se mohlo stát, že se někdo dostane do vašeho obydlí, respektive kanceláře.

Stěhování do nového

Spousta lidí předpokládá, že když se přestěhují do nově postavené nemovitosti, nemusí se obávat problémů se zabezpečením. Pokud jste se však právě nastěhovali, nemáte ani tušení, kolik lidí má kopie vašich klíčů. Bohužel, je velká pravděpodobnost, že developer má generální klíč, pomocí něhož se dostával do objektu během výstavby. Vedle developera se do nemovitosti v určité fázi výstavby dostávali i instalatéři, elektrikáři, dodavatelé sádrokartonu či specialisté na podlahy. Znamená to tedy, že i oni mohou mít kopii vašich klíčů.

Jakmile je vám nemovitost předána, určitě si zámek vyměňte. Pozvěte si na to zámečníka, který se o všechno postará.

Zlomené klíče

Kov není nesmrtelný. I on má konec životního cyklu. Pravidelným používáním se klíče opotřebovávají, a proto se někdy může stát, že se vám klíč v zámku zkrátka zlomí, a potom je obtížné ho vyjmout.

Každé zámečnictví Praha si s takovým problémem poradí. Zpřístupní vaše prostory, a potom zámek vymění.

Zajímavé příspěvky z rubriky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *