living room, sofa, couch

Výběr správných záclon a závěsů do interiéru představuje pro mnoho lidí náročný úkol. Jestliže nemáte dostatek zkušeností, pravděpodobně vám bude výběr připadat jako úplná banalita, ale ve skutečnosti je třeba zvážit celou řadu faktorů. Jedině tak se vám podaří doladit váš interiér k dokonalosti a zároveň budete mít doma záclony a závěsy, které vám poslouží několik let. Při výběru se můžete inspirovat našimi pěti radami, s nimiž pro vás bude výběr záclon i závěsů doslova hračka.

Mějte na paměti design vašeho interiéru

Při výběru záclon a závěsů na okna byste měli vždy věnovat pozornost i designu vašeho interiéru. Klasické háčkované záclony budou vypadat skvěle v rustikálním interiéru. Naopak lesklé saténové záclony budou perfektní volbou v moderních místnostech. To samé pravidlo platí i v případě, že vybíráte jiný bytový textil, včetně závěsů, ubrusů, nebo dokonce povlečení.

Zvolte správnou velikost záclon a závěsů

Správná velikost záclon a závěsů na okna je důležitá nejen z hlediska vzhledu, ale i praktičnosti. Pokud nechcete, aby do vašeho domu nahlíželi zvědaví sousedé, určitě zvolte delší záclony a závěsy – dlouhé závěsy mohou fungovat i jako tepelná izolace během zimních měsíců.

Pořiďte si hotové záclony

Jestliže nemáte čas na to, abyste si záclony na okna měřili a následně upravovali svépomocí, můžete si rovnou pořídit hotové záclony. Ty jsou dostupné v různých velikostech, barvách a vzorech, díky čemuž se vám určitě podaří vybrat vhodný kousek ušitý přímo na míru vašemu interiéru.

Zvažte umístění daného prostoru

Záclony a závěsy na okna jsou nejen pěkné na pohled, ale také slouží k regulaci světla v místnosti. Pokud je daná místnost orientována tak, že je celý den vystavena slunečnímu světlu, budete potřebovat záclony s vyšší hustotou, které nepropustí tolik světla. Naopak v tmavších místnostech si vystačíte se záclonami a závěsy na okna vyrobených z materiálů s nižší hustotou.

Použijte voálové záclony

Voálové záclony jsou skvělým řešením pro menší místnosti nebo pro místnosti s nízkými stropy. Zároveň jsou vyrobeny z lehkého materiálu, který vám dokáže i přesto zajistit dostatek soukromí. Pokud máte tedy rádi spíše tradiční styl záclon, jsou pro vás hotové voálové záclony tím pravým.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *