Každé dítě si zaslouží mít vlastní pokoj, který mu bude nejen zázemím, ale také útočištěm. Bude to místo, kde bude trávit svůj volný čas a samozřejmě kde bude mít veškeré své hračky pohromadě. Dětské stavebnice doplní plyšáci, sedací vaky zajistí pohodlí v interiéru, k dětským toaletním stolkům budou ratolesti usedat, pakliže budou mít chuť si kreslit či malovat. Obecně však platí, že se rodič musí postarat o správné světlo v místnosti. Nechce přece, aby se dítěti kazil zrak.

Při zařizování dětského pokoje se většinou rodiče zaměřují na vybavení, nikoliv na světlo a další podobné zařízení interiéru. Vybírají se barvy, tapety, také vhodný a vkusný nábytek či to, kde budou mít dítě uskladněné veškeré své hračky. Pozornost se však musí upnout také na osvětlení.

Dětský zrak je choulostivý a vyvíjí se správně i díky vhodnému osvětlení

Je zapotřebí si uvědomit, že dětský zrak je velmi choulostivá záležitost. Proto při zařizování dětského pokoje je nutné myslet například na barvy, také na světové strany, které světlo v interiéru ovlivňují. Obecně platí, že dětský zrak má na světlo naprosto minimální nároky v porovnání se zrakem dospělých. Možná právě proto bychom světlu v místnosti měli věnovat větší pozornost.

Víte, že: pomocí nabytek-helcel.cz slevovy kod můžete vybavit pokoj kvalitním nábytkem?

Vliv na světelnou pohodu, která by měla v dětském pokoji vládnout, může mít i výmalba místnosti. Jsou barvy, které pokojík zesvětlují, ale také ty, které místnost velmi ztmavují.

Zásady, kterými se řídit

Podle odborníků bychom měli zbarvovat dětský pokoj a projasňovat ho velice jemně a postupně. Kupříkladu na miminko bychom měli opatrně, neměli bychom do jeho pokojíčku přidávat výrazné světlo. Ideální je světlo rozptýlené, které mu nebude nijak narušovat spánek. Co se týče batolat, v tomto případě buďte hlavně ostražití a lampičky dejte z jeho dohledu. Batole má tendenci všechno shazovat a zkoumat. U starších dětí však dbejte na praktičnost a umístěte i světlo na noční stolek, čímž dítě podpoříte ve večerním čtení.

Similar Posts

1 komentář

  1. Moc pěkná úvodní fotka, o jaký se jedná model nábytku a výrobce? Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *