Stěhování

Přestože se každý člověk snaží nějakým způsobem stěhování prožít bez sebemenších stresů, tak se to obvykle nikdy nestane a bývá to poměrně velká divočina málokdy bez problémů. Potíže mohou nastat, pokud se člověk stěhuje s dětmi a se zvířaty. Obě dvě skupin jsou extra rizikové a těžko zvládnutelné. Právě proto by se měli tzv. uklidit k rodině a pak už si je jen vyzvednout a přivézt do nového příbytku. Hlavně se nesmí zapomenout na věci, které mají právě domácí mazlíčci. Na dětské věci se nezapomene nikdy, ale u těch zvířat se může stát. Zpravidla toho není moc, granule, očkovací průkazy, v případě psů obojky a tak podobně.

Je dobré připravit si tašku záchrany

Jedná se vlastně o zabalení věcí, které jsou potřeba primárně hned další den. Kromě hygienických potřeb všeho možného charakteru a náhradního oblečení, jsou to třeba pravidelně užívané léky, což je jeden z nejdůležitějších aspektů, který nepatří do krabice. Dále tam mohou být brýle, mapy, navigace, ale třeba i rodinné šperky, které nechce člověk svěřit stěhovákům. Přece jenom lidé jsou různí a nikdy se nemůže dopředu tvrdit, na koho se narazí. Člověk se během stěhování nemá ani čas najíst, takže v této tašce by měla být minimálně termoska s čajem nebo kávou.

Balení je nervačina

Pro většinu lidí ano. Jedná se vůbec o nejnáročnější etapu z celého stěhování, tedy když má člověk zajištěnou stěhovací firmu. Jako první by se měli stěhující se lidé zbavit všeho nepotřebného, ale většinou to tak nedopadne, protože se k věcem, které se nacházejí v průběhu stěhování, váže určitý sentiment a tak je dost těžké se jich zbavit. Někdy se takové pro člověka už nepotřebné věci mohou věnovat někomu, kdo je ještě může upotřebit, třeba na charitu. Pokud se člověk dostane k jídlu, které je už prošlé nebo zkažené, tak ho musí vyhodit, protože je naprosto zbytečné ho stěhovat do nového obydlí.

Systematika stěhování

Tomuto by se lidé, jenž se už někdy stěhovali, asi mírně pousmáli, ale přesto. Je vhodné postupovat při balení věcí systematicky.  Dle pana Matouška z firmy STĚHOVÁNÍ BRNO DYMAS se začít balit věci, které se primárně nebudou používat. Většinou se jedná o knihy, cd a tak dále. Věci, které budou potřeba hned, je dobré balit na závěr. Platí pravidlo, že by se měla každá místnost balit samostatně, rozhodně nekombinovat, protože pak v tom bude guláš, jak se říká. Každá krabice nebo pytel, který je zabalen, by měla unést jedna osoba. Pokud je krabice přetížená, mohla by se rozpadnout.To se dle odborníků z firmy STĚHOVÁNÍ BRNO DYMAS  stává poměrně často a dochází k nevratným škodám.

Je potřeba plán

Ještě před samotným začátkem stěhování je dobré mít plán. Dle odborníků z firmy STĚHOVÁNÍ BRNO DYMAS by se měly náklady a stanovit rozpočet s případnou rezervou. Pokud je to možné, tak by se měl vyčlenit dostatek času. Jestliže se člověk stěhuje s pomoci profesionální stěhovací firmy, tak by měl jak zákazník, tak i stěhováci spolupracovat. Je to nezbytnost, aby byli všichni spokojení, koneckonců jsou stěhováci placení za tuhle službu. Před příjezdem stěhováků by tedy mělo být všechno nachystané. Mezi to spadá i zajištění příjezdové cesty, aby byla volná. Čím blíže k domu, tím lépe. Nejhorší je to ve velkých městech, protože tam se stěhováci často setkávají s brbláním, že překáží. Ovšem jinak to prostě nejde, člověk se musí nějakým způsobem přestěhovat. Při příjezdu do nového bydlení se musí stěhovákům oznámit, kam se mají věci složit nebo tedy vykládat. Jejich povinností je navíc zanést všechny věci přímo do bytu nebo do domu.

Similar Posts

1 komentář

  1. S plánováním mi diky bohu pomohli ještě před stěhováním http://stehovani-profigroup.cz/ . Sdělila jsem jim potřebné info a oni mi řekli, co a kdy mám dělat. Bylo to snad první stěhování, který si pamatuji a které bylo opravdu pohodové. Velké dík profesionálům a za mě rada – výbráním dobré firmy si ušetříte své nervy 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *