Bedroom Guest Room Bed Chamber  - JamesDeMers / Pixabay

Možná to také znáte. Obývá-li jednu místnost více dětí, pak dřív nebo později dojde k hádkám.  Koneckonců, je to přirozené. Jsme lidské bytosti a na soukromí si opravdu potrpíme – ani u malých dětí to není jiné.

Mnohdy však není možné místnost předělit například stěnou či závěsem. Naštěstí jsou k mání i jiné možnosti. A nemusíte se omezovat jen na dělení na dvě poloviny, stejně snadno vymezíte i zónu určenou ke hrám, učení či relaxaci.

Vsaďte na barvy

Když se řekne dětský pokoj, vybaví se nám okamžitě hračky. Ovšem kromě hraní nabídne i mnoho dalších funkcí. Přímo se proto nabízí „vybavit“ jednotlivé zóny těmi správnými barvami. Například zelená poskytuje inspiraci, měla by tedy vévodit okolí psacího stolu.

Modrá či růžová navozují potřebný klid, takže se hodí okolo postele. A červená, tmavě modrá nebo třeba žlutá jsou zase skvělé pro dobrou náladu, takže patří určitě tam, kde si dítě nejčastěji hraje. Možností je mnoho, můžete vsadit třeba na barevné koberce či výmalbu, ale mnohdy postačí i šikovná galanterie. Jeden nebo dva polštářky, látkový obraz či textilní koše na hračky či prádlo okamžitě navodí tu správnou atmosféru.

A hodit se může i povlečení, případně nejrůznější deky, určené pro hraní na zemi. Ne vždy je totiž od podlahy dostatečné teplo a zvláště nejmenší majitelé dětského pokoje se zkrátka k přesunu na postel přemluvit nedají a nedají. Pokud tohle všechno dáte dohromady, dostanete šikovné barevné ladění napříč celou místností. Okamžitě tak bude jasné, která část pokojíčku je která.

Vsadit můžete i na oblíbené pohádkové hrdiny

Aby se dětem doma opravdu líbilo, podpořte jejich dobrou náladu třeba tím správným textilem. V e-shopu Mikaton.cz seženete žádané filmové i knižní hrdiny na mnoha druzích textilů, ale třeba i v podobě hraček. Vsaďte na přívětivé ceny a rychlé dodání. Vysoká kvalita a přehlednost jednotlivých kategorií jsou samozřejmostí!

Bed Bedroom Lamp Bedside Pillows - ErikaWittlieb / Pixabay
ErikaWittlieb / Pixabay
Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *