Sauna Idyllic Wooden Barrels  - susnpics / Pixabay

Za saunováním už nemusíte chodit do fitness center – a kvůli aktuálním omezením leckdy ani nemůžete. Tak jak si tedy poradit, pokud nechceme nechat svou imunitu strádat? Naštěstí není stavba sauny vůbec těžká.

Stačí jen vybrat to správné dřevo a dobře rozvrhnout její vnitřní členění. Tak začíná každá sauna svépomocí, a k dokončení jí pak stačí už jen několik detailů.

Můžu saunu postavit sám?

Ale samozřejmě. Vždyť například ve Finsku je tenhle kousek běžným vybavením snad každé domácnosti. A to dokonce i v panelových domech. Značně k tomu pomohl rozvoj tzv. stavebnic. S nimi si nemusíte lámat hlavu, jak postavit saunu. Jen najdete vhodné místo a o zbytek se už postarají řešení na míru. Snadno se totiž přizpůsobí vašim požadavkům i možnostem.

A jaké dřevo pro saunu? Možností je hodně. Zamyslet se však musíte nad vším – od palubek až po desky na lavice.

  • Severský smrk, osika, olše, borovice, cedr a topol bývají k vidění nejčastěji.
  • Narazit však lze i na výjimečné kousky, jako např. dřevo africké vrby abachi nebo kelo, což je dřevo z několik stovek let starého kmene mrtvé borovice.

U lavic se pak uplatní i jiné druhy dřeva. Krásnou texturu má například lípa.

Když chcete pomoci se základy

A kde by měla stavba sauny začít? Jakmile si vyberete požadovaný typ dřeva a najdete doma dostatečně velký prostor (ale klidně může jít jen o nevyužívaný kout), musíte začít s počítáním. Sauny jsou totiž velmi variabilní, lehce se vejdou i do tří či čtyř metrů čtverečních, ovšem jejich optimum se pohybuje okolo 4-6 m2..

A právě s tím vám může pomoci firma Harvia. Lze si nechat vypracovat návrh nebo rovnou zadat parametry budoucí sauny a na oplátku dostanete propočet materiálu, či přímo tip na zvýhodněný typový set, který vám stavbu ještě více zlevní a usnadní.

Konzultace je zdarma a těšit se můžete třeba i na návody na stavbu. A poradí vám i s následnou péčí. Jde o českou rodinnou firmu s tradicí, u níž potěší i fakt, že většina dřeva i technologií je neustále skladem, takže si svou novou saunu můžete postavit třeba už dnes!

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..