Saunování při slunce západu vám zlepší zdraví i náladu
Saunování při slunce západu vám zlepší zdraví i náladu

Vysoké teploty, chladivý pot a uvolnění celého těla. Že tomu ještě něco chybí? Výhled do krajiny přes prosklené stěny! Až zažijete saunování za bubnování kapek deště a při pozorování nádherné duhy na protějším kopci, už nebudete chtít obyčejnou saunu. Tenhle zázrak navíc můžete mít i na vlastní zahradě.

Pozorujte město, uvolněte mysl

Podle Skandinávců má saunování venku dvojnásobné léčivé účinky. V Brně dotáhli tuhle finskou tradici k dokonalosti. Na kopci nad městem totiž vybudovali prosklenou saunu. A na potící terapii s výhledem na dominanty města se stojí fronty.

Abyste si užili panoramatický zážitek a zároveň zrelaxovali celé tělo, nemusíte nutně jezdit do Brna. Postavte si venkovní saunu na vlastní zahradě nebo terase – ať už máte výhled na město nebo les, vypoťte jarní nachlazení nebo stres z práce při pohledu na dechberoucí západ slunce.

Ozdravné pocení za každého počasí

Zahradní saunu si dopřejete za každého počasí. Postará se o to obložení z masivního cedru, který je napuštěný teakovým olejem. Silný vítr, sníh i déšť – s tím vším si kabina poradí. I když bude venku třeba -20 °C, vy se budete nerušeně potit a z roztopené místnosti sledovat dění venku.

Kamna vyhřejí kabinu na 90-105 °C. Máte-li bolavá záda nebo unavené klouby, horký suchý vzduch vás trápení zbaví. Není lepší lék ani na kardiovaskulární onemocnění. Sauna totiž posiluje funkci srdce a prodlužuje tak život.

Nebuďte v ní ale déle než 10-15 minut. To tělu bohatě stačí. Pak se prudce ochlaďte – v zimě využijte přírodu a skočte rovnou do sněhu. Nebo si blízko sauny vybudujte ochlazovnu s bazénkem, kde rozpálené tělo zchladíte.

A pokud se vám nechce putovat ze sauny přes celou zahradu až do bazénu, pořiďte si přepychový saunový domek. V něm máte všechno pohromadě, takže odtud nemusíte vylézt třeba celý den. Saunování pod hvězdnou oblohou, poležení na lehátku v odpočinkové místnosti nebo relax při západu slunce v bazénku na terase – to všechno vám zajistí luxusní zážitek jako v lázních.

Postavte si ráj zdraví na míru

Pro stavbu saunového domku vám přitom stačí přívod elektřiny a vody. Sami se ale do výroby nepouštějte. Obraťte se raději na odborníky, kteří se postarají, aby vám sauna vydržela dlouhé roky i v náročných venkovních podmínkách.

Česká firma SaunaSystem má patnáctileté zkušenosti. Pokud si nevyberete některou z jejich typizovaných venkovních saun, postaví vám soukromé wellness do vaší zahrady přímo na míru. Svůj saunový ráj tak budete mít vždycky jen pár kroků od domu.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *