Vial Light Electricity Lighting

Je drahá, nedůvěryhodná a u nás jen těžko dostupná – také ve vás zelená energie vyvolává přesně takové asociace? Pak je rozhodně na čase to změnit. Stačí pochopit několik základních faktů.

Aby byla zelená elektřina opravdu zelená

Pro začátek jedna definice: Elektřina z obnovitelných zdrojů je taková, při níž se spotřebovávají složky, jež se dokáží částečně či zcela obnovovat, a to buď bez přítomnosti člověka nebo s jeho pomocí. Chtít tedy musíte energii, vznikající v solárních, vodních a větrných elektrárnách, stejně jako tu z biomasy.

Použitím zelené energie chráníme naši planetu

A co z toho plyne? Zelená elektřina nijak nepřispívá k produkci CO2, a tím ani k nežádoucímu oteplování naší planety. Podpora tohoto segmentu energetického trhu vám tak umožňuje přispívat k udržitelnému stavu našeho životního prostředí skrze každodenní život.

Odkud se berou dodavatelé ekologické elektřiny v ČR?

Zatímco Norsko je pověstné množstvím svých vodních elektráren a Nizozemsko nedá zase dopustit na ty větrné, v ČR převažuje zelená energie, pocházející z biomasy. A jak zajistit, aby do vašich zásuvek proudila právě ona?

Přesvědčte se, že váš dodavatel energií preferuje právě tento zdroj energie. Například E.ON spolupracuje s celou řadou českých producentů a ke všemu vám může poskytnout patřičné certifikáty a záruky.

Elektřina z obnovitelných zdrojů nemusí být drahá

A kolik peněz navíc vám tento dodavatel ekologické elektřiny vytáhne z peněženky? Jde o velmi častou otázku, ovšem s překvapivě přívětivou odpovědí. E.ON účtuje zelenou energii za pomoci příplatku ke standardnímu tarifu. Za každou spotřebovanou MWh vám k vyúčtování přibude pouhých 34 Kč. Ročně jde nejvýše o desetikoruny, což je jen malá cena za to, jak významně dokážete naší planetě pomoci. Nevěříte? Zjistěte více na EON.cz. Tady si můžete zvolit dokonce i preferovaný původ zelené energie, a to se opravdu vyplatí.

Similar Posts

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *